Teknoloji Instagramın kaydırmalı bağlantı sistemi sona erdi

Instagram'ın kaydırmalı bağlantı sistemi sona erdi

Instagram, uzunca bir süredir 10 bini aşkın takipçilerine sunduğu 'yukarı kaydır' özelliğini sonlandırdı. Bunun yerine artık kullanıcılar paylaşılan bağlantılara tek tıklamayla ulaşabiliyor. Hikaye bölümündeki 'bağlantı' çıkartmasıyla bu işlem hızlı şekilde halledilebiliyor.

Abone Ol Google News
Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
Instagramın kaydırmalı bağlantı sistemi sona erdi
Instagram bağlantı çıkartması

Instagram, 10 bini aşkın takipçisi olan kullanıcılar için 'yukarı kaydır' özelliğiyle birlikte bağlantılara yönlendirme özelliği sağlıyor. Yani bu sayede takipçiler hızlı bir şekilde web sayfalarına ya da herhangi bir bağlantıya yönlendirilebiliyor. Pazarlama amacıyla oldukça fazla kullanılan bu özellik artık rafa kalkıyor. Yerine ise bağlantı tıklamaları olarak isimlendirilen yeni bir sistem geliyor.

Artık yeni bağlantı çıkartması Türkiye'deki kullanıcılar için de aktif edildi. Böylece artık kaydırma hareketi yerine hikayekısmındaki bağlantı çıkartmasına tıklamak yeterli. Böylece doğrudan belirtilen web sayfası açılmış oluyor.

Şu an için tüm kullanıcılar bu özellikten yararlanamıyor. Fakat zaman içinde herkese açılacağı da belirtiliyor.

Instagram buna ek olarak farklı geliştirmelere de devam ediyor. Özellikle gizlilik tarafında bir dizi güncelleme mevcut.

Instagram yeni gizlilik özelliklerini duyurdu
TEKNOLOJİ
Instagram yeni gizlilik özelliklerini duyurdu

Instagram'da yukarı kaydır özelliği ortadan kalkıyor
TEKNOLOJİ
Instagram'da yukarı kaydır özelliği ortadan kalkıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.