Teknoloji Trumpa bir darbe de Twitchten geldi Hesabını engellediler

ABD Başkanı Trump şimdi de Twitch tarafından engellendi

Trump'a bir darbe de Twitch'ten geldi: Hesabını engellediler

Geçtiğimiz aylarda Twitter ile bir savaşa giren Trump'ın şimdi de arası Twitch ile bozuldu. Twitter tarafından birçok tweete nefret suçundan silinirken benzer bir sebepten Twitch de müdahale etti. Twitch hesabı üzerinden eski bir mitingini yayınlayan Trump'ın buradaki söylemlerinden dolayı Twitch hesabı askıya alındı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Trump'ın sosyal medya platformlarıyla savaşı
Trump'ın sosyal medya platformlarıyla savaşı

Trump'ın sosyal medya platformları ile savaşı devam ediyor. Daha önce birçok kez Twitter tarafından hesabına engellemeler gelen Trump şimdi de Twitch ile aynı konudan dolayı problem yaşıyor.

  • ABD Başkanı Donald Trump, bu sefer de Twitch ile bir anlaşmazlık yaşadı. Geçtiğimiz yılın ekim ayında Trump'ın başkanlık kampanyalarını yürüten ekip tarafından açılan Twitch hesabı, sarf ettiği ırkçı sözler nedeniyle kapatıldı. Bu sözleri ise bundan 4 yıl öncesine, 2016 yılında yaptığı mitinge dayanıyor.

Bu mitingi yeni yayınlanan Trump'ın sosyal medya ekibi Twitch'in kötü sürprizi ile karşılaştır. Kötü davranış ve taciz maddelerini ihlal ettiği gerekçesiyle Twitch, bu yayınları durdurdu ve Trump'ın hesabını geçici bir süreliğine askıya aldı.

Twitter-Trump savaşında ikinci perde: Twitter en sevdiği oyuncağı elinden aldı
TEKNOLOJİ
Twitter-Trump savaşında ikinci perde: Twitter en sevdiği oyuncağı elinden aldı

Donald Trump'ın Twitch hesabına erişmek istenildiğinde ekrana "Üzgünüz. Bir zaman makinesine sahip değilseniz bu içerik artık ulaşılamaz demektir" uyarısı geliyor.

Video yerine bu uyarı ekrana geliyor.

Hesabın kapatılma sebebi: Meksikalılar

Twitch'in hesabı kapatırken kullandığı argüman ise; Trump'ın Meksikalı göçmenlere karşı kullandığı nefret söylemleri oldu. Twitch açıklamasında; ABD Başkanı da olsa herkesin platformun kurallarına uyması gerektiğini belirtti:

  • "Herkes gibi Twitch'te bulunan politikacılar da Twitch'in Hizmet Koşulları ve Topluluk İlkeleri'ne bağlı kalmak zorunda. Politikacılara veya haber değeri taşıyan hiçbir içeriğe ayrıcalık tanımıyoruz ve ilkelerimizi ihlal ettiğine dair bize bildirilen içeriklere gerekli yaptırımları uyguluyoruz."

ABD Başkanı Trump: Twitter seçimlere müdahale etti
DÜNYA
ABD Başkanı Trump: Twitter seçimlere müdahale etti
Abone Ol Google News
Memurda koronavirüs çıkınca kurum kapatıldı
Gündem

Memurda koronavirüs çıkınca kurum kapatıldı

Artvin’in Şavşat ilçesinde, tayinle gelen bir memurun koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü geçici süreyle kapatıldı. Memur tedaviye alınırken, temas ettiği 15 kişi karantinaya alındı.
Bakan Soylu, Beykoz'daki asker uğurlama eğlencesinin görüntülerine tepki gösterdi: Kabul edilebilir değil
Gündem

Bakan Soylu, Beykoz'daki asker uğurlama eğlencesinin görüntülerine tepki gösterdi: Kabul edilebilir değil

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Beykoz'da sosyal mesafeyi hiçe sayıp asker uğurlaması yapan kişilerle ilgili eleştirilerde bulundu. "Maalesef bu görüntüler ile zinhar değil... Bu görüntüler sadece koronadan dolayı değil toplumsal sorumluluk açısından da kabul edilebilir değil." diyen Soylu, "Bu yanlışı ceza ve takip ile çözebiliriz, Ancak herkesin polisi kendi vicdanıdır. Unutmayalım!' ifadelerini kullandı.
Türkiye'nin ilk deniz füzesi ATMACA'nın teknik özellikleri neler?
Ekonomi

Türkiye'nin ilk deniz füzesi ATMACA'nın teknik özellikleri neler?

SOM füzesinde de kullanılan TR40 motorlarıyla güçlendirilen Türkiye'nin ilk deniz füzesi Atmaca ile ilk test atışlarını gerçekleştirildi. Atmaca füzesi ilk olarak Havelsan tarafından geliştirilen GENESİS Savaş Yönetim Sistemi ile donatılan Milgem Sınıfı Korvetler ile Gabya Sınıfı firkateynlerde kullanılacak. Bunun yanında Harpoon füze sistemini kullanan diğer gemi ve denizaltılarında Atmaca füzesi ile donatılması hedefleniyor. İleriki dönemlerde Milli üretim Kale 3200 turbojet motorunu kullanması planlanıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.