Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Yazarlar "Jardele son mektup"

"Jardel'e son mektup..."

Bekir Boran
Bekir Boran Gazete Yazarı

Ben bıktım yazmaktan, siz sıkıldınız hergün okumaktan, Galatasaray yorulmadı şu adamı satabilmek için Atatürk Hava Limanı'ndan Avrupa'ya uçmaktan. Kim demeye hiç hacet yok, namı diğer Brezilya'lı Jardel efendiden bahsediyorum.
Spor yazarı olduğumuz için eşimiz dostumuz, taraftar maraftar herkes bize soruyor. "Jardel'in durumu ne" diye. İnanın cevap bulamıyorum. Gitse de kurtulsak diyorum adam çam sakızı gibi. Nihayet Galatasaray'da baktı ki pabuç pahalı, alan yok, kalacak dedi. Futbolu ile muhakkak faydalı olur, gol atar, maç kazandırır. Ama yeter be kardeşim sabrımızı kaçırdığın yetmiyormuş gibi kötü, çok kötü örnek oldun. Parayı sevdiğin aşikar. Akıllı adamsın belki seni de bir zamanlar hem top oynayıp hem de "şarlatanlık" yapan, Çanakkale Dardanelspor'u küme düşüren renkdaşın "Kompela" gibi ekranlara çıkartırlar parana para katarsın. Nasıl olsa demiştin ki "Karımı boşarım, paramı alırım"...
Bu tür yazı yazmayı sevmeyiz ama üstümüze geliyorsun Jardel. Galatasaray gibi kulübü kusura bakmasınlar ama parmağında oynatıyor, dalganı geçiyorsun. Bir daha Jardel hakkında yazmayacağım. Sarı-kırmızılı forma altında çık futbolunu oynaki kendini sevdiresin. Önünde Lig ve Şampiyonlar Ligi maratonu var. At gollerini, yap pazarını, ondan sonra nereye gidersen git.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.