Yazarlar Yolun açık olsun

Yolun açık olsun

Mehmet Atalay
Mehmet Atalay Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Milan eksikmiş, yaralıymış, cezalıymış. Sanki G.Saray''ın hiç problemi yok. Öyle bir hava estirmek bile İtalyanlar için büyük zillettir. Eskiden varmıydı Türk takımlarına böyle bir mazeret üretmek. Elbette ki yoktu. Çünkü Galatasaray bir dünya takımı, çünkü Galatasaray artık final takımı, çünkü takımımız en zor şartlardan bile zaferler çıkarmasını bilen bir ekip oldu.

Grubunda eze eze lider. Yürüye yürüye çeyrek final adayı. İlk maçta Milano''da 2-0''dan 2-2''ye düşmeseydi italyanlar zaten havlu atmış olacaktı. G.Saray''da çeyrek finali çoktan yakalamış olacaktı. Dua etsinler o maçtan bir puan kurtardılar da bugün hala ümitliler.

Birinci kaleci yoktu, ikinci kalecileride oynayamadı kaldılar Brezilyalı Dida''ya. Eğer Taffarel''i tanımasıydık "Brezilya''dan kaleci çıkmaz zaten" diyecektik. Ama takımımıza çok şey katan UEFA şampiyonluğunda büyük rol oynayan Taffarel bu yargımızı engelledi. Yine de ısrar ediyoruz; golcüleri çok ama Taffarel hariç Brezilya''nın kalecisi yok. Zavallı Dida''da acemiliğin her türlü örneğini verirken yine Brezilyalı Capone''ye dua etsin. Milan''da sahaya çıkanda, yedekte bekleyen de sayısız yıldızlar var. Leonardo çıkıyor Bierhoff giriyor. Bu ne biçim eksik kadro Allah aşkına.

Galatasaray''ın Bülent-Popescu sağlamlığı en çok dikkat çeken blok olmaya devam etti. Emre''nin olağanüstü çabası Ümit''in çok iyi bir taktik adamı olmaya devam etmesi, Hasan Şaş''ın bitmez deparları ve Hagi''nin usta golü. Takımımız yoluna emin adımlarla devam ediyor. Şampiyon Kulüpler Kupası''na da az kaldı. Yolun açık olsun Galatasaray.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.