Yazarlar Gol temiz

Gol temiz!

Orhan Erdemir
Orhan Erdemir Gazete Yazarı

4. dakikada Gökhan''ın penaltı beklentisi var. Danny''nin herhangi bir teması yok. Bülent Yıldırım maça olması gibi ikazlarla başladı. 22''deki penaltı ve sarı kart doğru. 53''te Sow''un ofsayt diye kesilen pozisyonunda Ekrem Kan ciddi bir hata yaptı. Pozisyon gol ile sonuçlanabilirdi. 65''te Baroni ile kazanılan golde ofsayt bekleyen Galatasaray''lılar Emenike''nin topa hamle yaptığını ve ofsayt ile cezalandırılması gerektiğini iddia ettiler. Gol temizdi. Yardımcı hakemlerde Ekrem Kan bir pozisyonu dışında başarılı idi. Ilave hakem Deniz Çoban Mehmet Topal''ın ceza alanı içinde elle oynamasına penaltı kararı verdirdi. Karar doğru.

Bosingwa"nın kartı derslik

Uğur"un Malouda"ya ceza alanı içinde yaptığı harekete penaltı kararı veren Tolga Özkalfa haklıydı. İkinci yarıda Aykut"a gösterdiği kart biraz ağır kaldı. Futbolcunun da az bir itiraz hakkı olmalı. Keza Giray"ın kartı da fuzuli oldu. İlk kartlar kolay çıktımı ikincileri göstermek zor oluyor. Nitekim Giray kart gördüğü pozisyondan daha ağırını yaptı ama kart çıkaramadı Tolga kardeşim. Aykut"un sarı kartına neden olan hareketin aynısını yapan Gosso kart görmedi. Uzatmada Bosingwa"ya gösterilen kırmızı kart ders niteliğinde doğru bir uygulama oldu.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.