Yazarlar Monşer Mustafa

Monşer Mustafa

Salih Sezer
Salih Sezer Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Biz, kahır mektubu yazmaktan bıktık, usandık ardık. Yine üç pası üstüste yapamayan Fenerbahçe, yine alan savunması yerine adam markajına prim tanıyan bir oyun düzeni ve hemen her maçında sürpriz bir kadro ile sahaya çıkan kayıp bir takım.
Monşer Mustafa, dün Fenerbahçe'yi Olimpik Lyon karşısına santrforsuz çıkardı. Rapaiç'le Revivo rakip kaleye en yakın oynayan iki oyuncuydu. Belki gol bölgelerinde bir serbest vuruş kazanma hayali, onların arasına zaman zaman Ali Güneş girecek, o hayalleri belki bir kontraatak golü süsleyecekti.
Savunma çakılı oynuyor, orta saha yan paslarla Fenerbahçe'nin sahadaki varlığını temsil ediyordu sözde.
Hani bu maç mutlaka kazanılacaktı?
Hani en azından Fenerbahçe umut veren bir futbol oynayacaktı?
Sahip oldukları her topu ikinci pastan sonra hep rakibe attılar. İlk yarıda tek gol pozisyonu üretemediler.
Olimpik Lyon akademik, futbolun basit kurallarını yerine getirmeye çalışan, asla artislik yapmayan, oyun disiplininden ödün vermeyen sıradan bir takımdı. Ama onlar da ilk yarıda kalabalık Fenerbahçe savunmasını geçemedi.
Denizli ikinci yarıya Rapaiç'in yerine Andersson'u alarak başladı. "Ama eski tas, eski hamam." 73. dakikada da Ali Güneş, yerini Serhat'a bıraktı. Bu kez Fenerbahçe, çift santrforluydu.
Ama yine pozisyon üreten, Rüştü'yü rahatsız eden Olimpik Lyon'du.
Şu maçı sanal olarak kazanmış olsa bile seyircisi, Fenerbahçe'den umudunu kesmişti. Çünkü tribünlerinde artık taraftarı 7-8 bini geçmiyordu.
Sayın Mustafa Denizli, eğer bundan da ders almazsa, anlaşılan o ki Fenerbahçe O'nun için bir emeklilik müessesesi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.