Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Yazarlar İnsan, gerçekten hayret ediyor

İnsan, gerçekten hayret ediyor!

Sevda Türküsev
Sevda Türküsev Gazete Yazarı

En son Cemaat’inyazarlarından birisinin şu söylemlerinden sonra hala Cemaat’in tabanı bu işin cemaatçilik ve Allah rızası için olduğuna mı inanıyor?

Cemaat yazarlarından ve sıklıkla din ile ilişkisi olmayan söylemleri olan Bahri Şenkal aynen şöyle dedi:

“Rabbimiz gönderdiği son din ile cahiliyeyi bitirmek istemişti ama aksine cahiliye İslam ile birlikte hatta İslam'ın içine gizlenerek güçlendi ve İslam ile birlikte anılır oldu! İslam ile ilgili her kavram,düşünce ve eylemin hangisi İslam, hangisi cahiliye artık belli değil! Kudreti sonsuz Rabbimiz bu son dinini de lağvedebilir ve yerine yeni bir hak din gönderebilir!”

Bu cümleleri okumaya bile korkuyorum, lakin bunlar gerçekten ya zır deliler yada tam bir İslam düşmanları yazabilir.

Cenab-ı Allah Kur’an-ı Kerim’de, “Bugün size dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam'ı seçtim.” (Maide-3) diye buyurmuşken, bu sözleri sarf etmek inanılmaz bir inanç zafiyetinden başka ne olabilir ki? Okuyunca resmen ürktüm…

Sırasıyla olaylara baktığımızda; Bir dizide Peygamber Efendimizi kamyonete bindiren, Cumhuriyet gazetesinin yayınladığı karikatür için, “makul sınırlar içinde” diyebilenlerin en sonunda bunları söylemesine şaşırmıyorum. Lakin asıl şaşırdığım tüm bunlar olurken Cemaat’in tabanı hani en başından bu tarafa bizim ayırdığımız masum ve inanmış insanlar olarak tanımladıklarımız hala mı bu oluşumu dini bir cemaat olarak görebiliyorlar?

İşte ben buna hayretle, dehşetle ve şaşkınlıkla bakıyorum…

Bu nasıl bir İslam ve iman anlayışı Allah aşkına?

Bir süre sonra yeni bir peygamber, yeni bir kitap haberi verme cesareti ve hadsizliğine yeltenenler olacak korkusundayım.

Bu Cemaat büyülenmiş gibi bunları görmeden nasıl hala “Allah rızasından” söz edebiliyor anlamadım gitti. Aklın ve mantığın almadığı Cemaat mensupları ile karşı karşıyayız…

Gerçekten insan hayret ediyor…

Bank Asya konusu ayrı bir olay… BDDK’nın kurallarına ve yasalara uymayan bir bakanın %63’lük kısmının yönetiminin TMSF’ye geçmesini dahi bir darbe gibi görebilecek kadar kendilerini kaybetmiş durumdalar.

Tabi konu hükümete karşı bir tavır olunca CHP vekilleri hemen devreye girerek sözüm ona bankaya destek vermeye başladılar. CHP’li Vekil Mahmut Tanal, destek için bankada hesap açtırmış mesela! Varın, gerisini siz düşünün…

Aslın da çok da merak ettim, acaba kaç liralık bir hesap açtırmış?

Aynı Tanal, milletvekili maaşının Bank Asya’ya yatırılması için Meclis’te girişimde de bulunacakmış…

Tabi bir maaşla delikanlılık yapmak kolay!

O kadar delikanlıysa evini arabasını, karısının altınlarını satıp Bank Asya’ya yatırsında görelim…

Daha önce de Cemaat sosyal medyada insanları arabalarını, evlerini, altınlarını hatta nikah yüzüklerini satıp bu bankaya yatırmaya teşvik etmişti. Bu BDDK’nın kurallarına ve kanunlara aykırı olduğu halde BDDK bunlara müsaade etmiş, adeta görmemezlikten gelmişti. O zamanlar uzmanlar ve hepimiz bunların yanlış olduğunu, müdahale edilmesi gerektiğini söylemiştik.

Sonuç olarak Bank Asya’ya bu müdahale için geç bile kalındı…

Ama kopartılan yaygaraya baksanız, bu süreçte olanları takip etmeseniz gerçekten ortada bir haksızlık var zannedeceksiniz.

Resmen milletin konuşmalarını dinlediler,özel hayatlarını görüntülediler ama dindar ve masumlar…

Resmen devleti ele geçirmeye çalıştılar, darbe girişiminde bulundular ama dindar ve masumlar…

Resmen insanların inançlarıyla dalga geçtiler, Peygamber Efendimizin dokunulmazlığına el-dil uzattılar ama dindar ve masumlar…

Resmen tüm dünyanın gözü önünde hakaretler, tehditler savurdular ama dindar ve masumlar…

Cemaat ayağına, insanları maddi ve manevi sömürdüler ve halen sömürmekteler ama dindar ve masumlar…

Hadi diyoruz tepedekiler öyle böyle şöyle…

Ama bizim aylardır laf söylemeye çekindiğimiz Cemaat’in tabanı bunlara hala inanıyorsa “pes” diyorum artık!

Evet, gerçekten insan hayret ediyor…

Ve resmen hepimiz şahit olduk; Peygamber Efendimiz için sokağa çıkmayanlar Bank Asya için sokağa döküldüler!

Bu zamana kadar hep Cemaat’in tabanını ayrı tutmuştuk ama bu en son olanlardan sonra artık kusura bakmasınlar ama ayrı tutamıyoruz!

Büyülenmiş gibi bir olmazın ve bir bilinmezin peşinden gidiyorlar çünkü.

Kendi hocalarının ne kadar hoca olduğunu anladık anlamasına ama bu Cemaat’e nefesi kuvvetli bir hoca şart galiba… Büyülenmiş gibi Kur’an ve Peygamberimiz için kılını kıpırdatmayanların bir banka için kendilerinin telef etmesini akıl yoluyla açıklayamıyorum doğrusu…

Arkadaş, hadi siyasetçiler öyle böyle ama Kur’an ve Allah hakkında, Peygamber hakkında bu kadar pervasızca açıklamalara rağmen hala “Fethullah Gülen” diyenler, hala “cemaatiz” diyenler açıp Kur’an’a bir baksınlar…

Ve aradaki farkı bir görsünler…

Yada gidip kendilerini bir hocaya okutuversinler…

Artık anlayana…

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.