Yazarlar Kendini bilmez bencil kadınlar topluluğu

Kendini bilmez bencil kadınlar topluluğu!

Sevda Türküsev
Sevda Türküsev Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

Malum, geçen yazımda şu "kadınlar plajı" mevzusunu yazmıştım. Konu hala gündemde ve bir grup "akıllı" kadın ve yanlarına aldıkları erkekler "kadınlar plajını" protesto etmek için birlikte denize girmişler.

Kadının biriside "kadınları tecrit altına almak istiyorlar" diyor. Ellerine almışlar "kadınları ayrıştırmayın" pankartını, utanmadan protesto ediyorlar.

Kadınlar bu protestoyu hangi kafayla yapıyorlar, açıkçası çok merak ediyorum.

Siz kim oluyorsunuz da tüm kadınlar adına ortaya çıkıp ahkam kesiyorsunuz?

Siz kim oluyorsunuz da tüm kadınların bedenleri üzerinden protesto ediyorsunuz!

Siz kimsiniz ki, kadınları zorla erkeklerin önünde soyunmaya, bedenlerini göstermeye mecburlarmış gibi bir yaptırımda bulunuyorsunuz!

Ve sizi bu konuda kim tayin etti?

Siz kimsiniz, ey kendini bilmez bencil ve cahil kadınlar topluluğu!

Her kadın, erkek önünde denize girmek zorunda mı?

Siz kadın- erkek aynı yerde plaja girdiniz de size "girme" diyen mi oldu?

Siz nasıl denize girerseniz girin, sizin cahilliğiniz ve bencilliğiniz, her kadın sizin gibi olmasını istemenizdir.

"Kadınlar Plajına" karşı çıkan tüm kadınların düşünme kabiliyetlerinin köreldiğini ve demokrasinin "D"sinden" bihaber olduklarını düşünüyorum.

Yahu arkadaş! İnançları bir kenara bırakalım; başı açık- kapalı bir çok kadının alışkanlıkları ve muhafazakarlık ölçüleri içinde, erkek önünde denize girmeme durumu var. Hatta Müslüman olmayan bir çok kadında aynı durumda...

Kadın istediği gibi giyinir, istediği gibi denize girer…

Hatta "erkekler plajı" da bir gereksinmedir. Kadın ile aynı yerde denize girmeyen erkekler içinde ayrı plajlar olmalı… Sadece kadın açısından değil, erkek açısından da konuya bakmak lazım. Birçok erkek "erkekler plajı" konusuna eminim destek verecektir. Tabi burada garip olan, kadınların kadınlar plajına karşı çıkması ve bunu bir ihtiyaç değil ayrımcılık olarak görmesidir.

Bunların kafası tersine çalışıyor olmalı; yoksa bir kadının, diğer kadının vücudunu göstermesi için bir protesto yapması akıllı işi değil…

Zaten sizin modern kafa anlayışınız soyunmak olduğu için bu halkın kabulünü yıllardır alamıyorsunuz.

Bu ülkenin karasularındaki tüm denizler tüm vatandaşlarındır. Ve her vatandaşın denize girme hakkı olduğu gibi canı nasıl isterse öyle o denize veya dereye girme hakkı var.

Size ne!

Erkek önünde denize girme şartı mı var?

Kadının kendi canı nasıl istiyorsa, rahatına nasıl geliyorsa öyle girer denize! Ve devlet de her inançtan vatandaşının ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır…

Yıllarca başörtülü diye kadınları iş ve sosyal hayattan mahrum ettiler; şimdi de kadınları erkek önünde bikini-mayo giymiyor diye ülkenin doğal zenginliklerinden mahrum etmeye kalkıyorlar.

Zihniyet, aynı zihniyet…

Hep mahrumiyet- hep yasaklar- hep eziyet- hep aşağılama…

Madem inançlara saygınız yok insanların alışkanlıklarına, kültürüne saygınız olsun. Bu konuya takmış tiplerin acil tedaviye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Hakkım olan denizi bir takım zümre kendi yaşam tarzını baz alarak nasıl kullanacağıma karar veriyor.

Allah akıl fikir versin bunlara…

Yaptıkları, ne inançlara nede insan haklarına sığmıyor. Ve kaldı ki, bu ülkede kadınlar plajı sayısı çok azdır ve bu konuda devlet acil bir şeyler yapmalıdır. Zenginler evlerine havuz yaptırarak veya otellere giderek bu konuyu hallediyor ama normal halk bu konuda muzdarip.

Normal halkın içindeki başı açık veya kapalı kadınların rahat edeceği kadınlar plajlarının sayıları hızla artmalıdır.

"Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verdik." diyorlar ama kadına nasıl giyineceği, nerede, nasıl, kiminle denize gireceği hakkını vermiyorlar.

Kepazelik değil de ne?

Bu kafa tam diktatör kafasıdır ve ancak bunu cahil insanlar destekler…

Sim kim oluyorsunuz da bir kadının bedeni üzerinden, etini göstermesi için baskı kurmaya ve standartlar getirmeye kalkıyorsunuz? Hele birde bunu kadınlar kadınlara yapınca iyice tepemizin tası atıyor!

Demokrasinin anlamını kendi dünyalarında yitirmiş bu su katılmamış cahillerin tepkileri insanlık adına bir ibret olmalı…

Bu zihniyetlerin yönetime geçtiğini düşünmek bile insanın tüylerini ürpertiyor. Tabi bu ülkenin tek sahibi bunlar ya! Onlar nasıl yaşarsa, nasıl giyinirlerse, ne kadar soyunurlarsa bütün toplum öyle olmalı…

Bunlar diktatörün dibi, dibi!

Alkol düzenlemeleri gelir… İsyan…

Kadınlar erke önünde etleri gözüksün istemez… İsyan…

Kadınlar kapanmak isterler… İsyan…

Yahu! İsyan ettikleriniz, iman ettikleriniz mi, bir ona bakın isterseniz!

Kimsenin inançlarına bir laf dediğimiz yok ama hiç değilse inançlara saygı duyulmasını istemek en doğal hakkımız, öyle değil mi? Sizin umursamadıklarınız insanların inançları…

Neye isyan ediyorsunuz, neye protesto ediyorsunuz, bir durun düşünün. Bu kadar düşünmeden ve pervasızca kadınlar üzerinden siyaset yapmayı, kadınları adeta aşağılamayı, bu toplumun vicdanı asla kabul etmez…

Siz hala çul- çaputla uğraşın, denize nasıl girilir hesabı yapın, mazbatayı alan o denizlerin altından Marmaray yapıyor…

Ve bazıları hala denizleri yüzerek aşmaya çalışıyor; bazıları ise hızlı trenle ilerliyor…

Artık anlayana…

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.