Yazarlar 15 Temmuz ve Kardinal Fetullah

15 Temmuz ve Kardinal Fetullah

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

“FETÖ’cü teröristler, Üçüncü Bin Yılda Asya’nın Hıristiyanlaştırılmasına hizmetle görevlendirilmiş, Kürdistan’ın doğumunu hızlandırmak için tembihlenmiş insanlığın ve inancımızın silinmeyecek yüz karalarıdır.”

*

MHP lideri Devlet Bahçeli, dün partisinin Meclis Grubunda yaptığı konuşmada aynen böyle dedi.

Yarın, 15 Temmuz darbe kalkışmasının beşinci yıldönümü...

ABD/NATO, piyonları FETÖ’nün eliyle aziz vatanımızı işgal etmek istedi.

Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin cansiperane mücadelesiyle hain darbe teşebbüsü parça pinçik edildi.

251 şehidimizi rahmetle anıyoruz.

GİZLİ KARDİNALLİĞİ AÇIĞA ÇIKTI

Merhum Aytunç Altındal, seneler önce Fetullah’ı “Gizli Kardinal” diye tanımlamıştı.

Fetullah Locaefendi, 15 Temmuz’dan kısa bir süre sonra “Haçlıların ülkenizi işgal etmesi tehlikeli değildir” demişti! (20 Ağustos 2016)

Terörist Başı, Haçlı Siyonist İttifakı’nın bir numaralı gazetesi The New York Times’a yazdığı makalede ise (26 Temmuz 2016) “Batı’nın hizmetinde olduğunu” ihtimamla vurgulamıştı!

SUSKUNLAR’DA İNECEK VAR

Yirmi üç sene boyunca Türkiye’de ikamet eden ve İzmir’deki “Diriliş” Kilisesinde Papaz maskesiyle CIA ajanı olarak “derin görev” yapan Andrew Craig Brunson, hem PKK terör örgütüyle hem de FETÖ ile “fevkalade yakın temas” içinde paslaşıyordu.

*

Ajan Brunson, 15 Temmuz’da sahadaydı!

15 Temmuz’dan birkaç gün öncesinde ise Enver Altaylı ve Meral Akşener ile gizli bir görüşme yapmıştı!

“Başbakan” olmayı bekleyen Akşener, darbe girişiminin başarısızlığa uğramasının ardından haftalarca suskun kalmıştı.

Şimdilerde de, sözünü ettiğim işbu üçlü derin görüşme bahsinde dilini yutmuş gibidir!

PAPA’SININ LOCAEFENDİ’Sİ

Aytunç Altındal’ın “Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri” adlı kitabının 25. sayfasında şu satırlar yazılıdır:

“Vatikan, ‘Ateizme karşı birlikte mücadele’ yemi ile ‘Dinler Arası Diyalog’ oltasını Türkiye ve İslam âlemine attı.

Fakat Papa İkinci Jean Paul’ün ‘Dürüst ateistler cennete gider’ sözü, hem ateizmin kaynağının kim olduğunu, hem de bu oltanın ne anlama geldiğini bir kez daha ortaya koydu...”

*

Gizli Kardinal Fetullah, 9 Şubat 1998’de beraberindeki İlhan İşbilen, Alaeddin Kaya ve Mesut Erişen ile birlikte Vatikan’ı ziyaret etti:

Papa’sı İkinci Jean Paul ile görüştü. Ona bir de mektup takdim etti. Mektupta şöyle diyordu:

“Papa Altıncı Paulus Cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinler Arası Diyalog için, Papalık Konseyi misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz.

Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz. En aciz bir şekilde hatta biraz cüretle bu pek kıymetli hizmetinizi icra etme yolunda en mütevazı yardımlarımızı sunmak için size geldik.”

VATİKAN İLE NATO

Bu görüşmeden sekiz yıl öncesinde yani 1990 yılı sonunda Vatikan’dan deklare edilen “Redemptoris Missio” başlıklı genelgede aynen şöyle deniliyordu:

“Dinler Arası Diyalog, Papa’lığın bütün insanları Kilise’ye döndürme amaçlı misyonunun bir parçasıdır. Bu misyon, aslında Mesih’i ve İncil’i bilmeyenlere diğer dinlerin mensuplarına yöneliktir.”

*

Dikkat buyurunuz...

İşbu genelge ile NATO/ABD’nin düşman konseptinde komünizmin yerini İslam’ın alması aynı sene (1990) içindedir.

*

Soğuk Savaş döneminde, NATO/ABD’nin “Komünizmle Mücadele” konseptinin en önde gelen destekçileri arasında Vatikan da vardı.

ÜÇÜNCÜ BİN YIL

1963’te 25 yaşında iken, Komünizmle Mücadele Derneği’nin Erzurum’daki şubesini açan Locaefendi’dir.

1965 yılında tamamlanan İkinci Vatikan Konsili’nde alınan kararlar çerçevesinde; Papalık, başta Türkiye’de (ayrıca o dönemde Sovyetler Birliği toprakları içinde yer alan Türk cumhuriyetlerinde) ve tüm Ortadoğu’da “Hıristiyanlaştırma faaliyetlerine” hız vermişti!

28 Ekim 1965’te Papa Altıncı Paulus’un onayı ile ilan edilen Dinler Arası Diyalog projesi, Papalığın “Üçüncü Binyıl” hedefi olarak açıklanmıştı.

KRİTİK TARİHLER

Vatikan’a bağlı kiliseler; 1965’ten itibaren Ortadoğu’daki “Kürtçülük” hareketleriyle, 1984’ten itibaren de PKK terör örgütü ile çok yakından ilgilendiler.

Güneydoğu Anadolu’daki “etnik ve dini ayrımcılığı” temel alan ilk gizli istihbarat faaliyetlerini, 1962’den itibaren “Barış Gönüllüleri” adıyla bölgeye gönderilen çoğu Katolik kiliselerine kayıtlı Amerikalı uzmanlar (CIA elemanları) yürütmüşlerdir!

*

Türkiye’deki Gladio, 1966’dan itibaren sahaya sürdüğü Gizli Kardinali Fetullah’a, “Ilımlı İslam!” yolundaki sefer görev emrini 1984’te verdi.

Devletteki Paralel Yapı örgütlenmesinin tohumlarının atıldığı 1984, aynı zamanda PKK’nın da ilk terör saldırılarına başladığı yıldır!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.