Yazarlar Oyun, böyle oynanıyor

Oyun, böyle oynanıyor!

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı

“Öyle, bir oyun düşününüz ki, tüm oyuncular aynı ekipten! Sözde, kendi rakibinize karşı oynuyorsunuz. Muhteşem bir kriptolojik kurgu!

Rakibiniz, sizinle aynı amaçlara hizmet eden biri oluyor. Siz ve rakibiniz, sizin için hangi strateji en büyük getiriyi sağlıyorsa onu tercih ediyorsunuz.

Size karşı oynuyor gibi görünerek aslında size hizmet ediyor…”

***

Mete Gündoğan’ın “Oyun Teorisi” adlı kitabında sözünü ettiği işte bu “Kriptolojik Kurgu” hadisesini, medyamızdan güncel bir örnekle izah edelim…

Truva Nagehan A. “Türkiye’de Batıcı ve Batılaşmacı Atatürkçülüğü savunan sadece Ertuğrul Özkök ve Sedat Ergin kaldı” diyor.

Sam Amca’sının Ertuğrul’u da ters manyel yöntemiyle yapılan bu “muz orta”yı alıp “neci olduğunu” anlatıyor: Yani, “Ne denli iflah olmaz bir Batıcı olduğunu” gösteriyor. (Cuma günkü yazımızın Ertuğrul’la alakalı ‘Necidir Neci’ ara başlıklı kısmına bakabilirsiniz.)

***

Ertuğrul’a yönelik sözde salvosu ise Truva Nagehan’ın “aslında neci olduğunun” üzerini bir güzel örtüyor!

Böylece aslında Nagehan’ın da aynen Sam Amca’sının Ertuğrul’u gibi Batıcı ve Amerikancı bir “mutemet eleman” olduğu gerçeği ihtimamla hasıraltı ediliyor!

Akşam gazetesinde röportaj yaptığı yıllarda, Nagehan’ın “ne denli bir Amerikancı olduğunu” görebilmek zaten işten bile değil de; ben burada bir adım ilerideki bir hususa odaklanacağım…

Yani, nedir?

Nagehan’ın “truvalığı” belli bir maslahat için vaktiyle yapılan bir özel görevlendirmedir.

Böyle bir görevlendirme; kritik frekanslarda icra edilen Psikolojik Harekât sırasında kafasını çıkarıp mesajını verir, ardından tekrar maskeli “set oyununa” döner!

Örnek mi? Buyurunuz…

Nazlı Ilıcak ve Mehmet Altan tahliye edildiği vakit; Ertuğrul, Hürriyet’te (6 Kasım 2019) şöyle demişti:

“Nagehan Alçı, ‘Şimdi sıra Osman Kavala ile Mümtazer Türköne’de diye yazmış…

O meşum listeyi ben tamamlayayım: Şimdi sıra Selahattin Demirtaş’ta…”

ZEKERİYA ÖZ’ÜN HEYKELTIRAŞI

Nagehan’ın eşi ROK da bir başka Truva’dır.

Biraz daha farklı sahalarda top koşturur!

Mesela…

FETÖ’nün organize ettiği Şike Kumpası döneminde “Bu memlekette bir gün Zekeriya Öz’ün heykeli dikilecektir” diyen bir elemandır.

Şike Kumpası günlerinde bu ROK ile Erman pardon “Eyyam” Toroğlu gibi malum isimler; Paralel Kumpas’ın “medya ayağında” canla başla sahne alıp, mangalda kül bırakmamışlardı!

ON BİR SENE ÖNCE

Fenerbahçe’ye Şike Kumpası operasyonunu FETÖ eliyle düzenleyen Derin Karargâh, Mösyö Ünal Aysal’ın başkanlığındaki G.Saray’a iki sene üst üste “harampiyonluk” hediye ederken teknik direktör Sinyor Terim’di.

***

3 Temmuz (2011) günü, yani tam da Şike Kumpasının düzenlendiği gün çıkan Zaman’da; F.Bahçe Kulübü eski asbaşkanı ünlü işadamı Hamdi Akın’la yapılmış bir röportaj yer aldı…

007 Ertuğrul’un övmekten yorulmadığı CIA elemanı Ekrem Dumanlı’nın imzasını taşıyan bu röportajda “Fenerbahçe Başkanı’nın mutlaka değişmesi gerektiği” görüşü dile getiriliyordu!

***

3 Temmuz günü (2011) kimi gazetelerin haber merkezlerindeki gündem toplantılarında Paralel Yapı üretimi malum tape’lerin yer aldığı klasörlerin çoktan “hazır ve nazır” olduğu bilgisi Mustafa Hoş’un Abluka adlı kitabında yazılıdır! (Destek Yayınevi, Sayfa: 171-172)

“KILIÇLA GELEN, KILIÇLA GİDER”

Galatasaraylı Mariano, temdit penaltısıyla puan kaybettikleri Gaziantep maçının ardından Alper Ulusoy’dan bahisle “Böyle hakemlerle şampiyon olmamız çok zor” diye konuştu!

Sahi, yakındığı bu Alper Ulusoy kimdi?

Geçtiğimiz sezon Rize’deki G.Saray maçında yaşanan devasa skandal sırasında VAR hakemi idi!

Rize’de G.Saray’a “bir harampiyonluk daha getiren” son sezonların en akla ziyan hakem skandalında Alper Ulusoy, orta hakem Serkan Çınar’la birlikte başroldeydi!

ASLINDA “NE DEMEK” İSTİYOR?

Sinyor Terim, Gaziantep maçının ardından sonra “Bize operasyon yapıldı” diye feveran etti!

“Bu, aslında “Bize iki sezondur çektiğiniz VAR’lı, orta hakemli kıyakları neden şimdi de çekmiyorsunuz?” sızlanmasıdır! Bunu açıkça söyleyemeyeceği için “Operasyon yedik” tıraşı yapıyor.

“Siz operasyonu çok iyi bilirsiniz, Sinyor Terim!” karşılığını ziyadesiyle hak ediyor!

DEŞİFRE

Geçen Aralık’ta Eyyam Toroğlu’nun afişe ettiği “Zorlu Center” olayının “bir şaşırtmaca, bir illüzyon olduğu; asıl karargahın başka bir merkezde kurulduğu” çok değil iki ay zarfında ortaya çıkmıştı.

Nihat Özdemir’e bir anlamda “Mehmet Ali Aydınlar Misyonu” verildiği de kısa bir süre önce deşifre oldu!

***

Bir de ziyadesiyle manidar Ally (Müttefik) Koch Olayı var…

“A.Koch istifa” hashtag’i, twitter’da Trend Topic) olmuş! Nereden, nereye? İbretliktir!

Bakalım, “bir nevi işgal altındaki” F. Bahçe Kulübü, Ally Koch ile kaç yıl daha kaybedecek?

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.