|
Özgün

YÖKDİL soru ve cevapları açıklandı! YÖKDİL/2 cevap anahtarı ve sınav soru kitapçığı

YÖKDİL sınavı sonrası adayların gündeminde YÖKDİL soruları ve cevapları yer alıyor. ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, 2022-YÖKDİL/2 Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarları erişime açıldı. 28 Ağustos 2022 Pazar günü gerçekleştirilen YÖKDİL soruları ve cevap anahtarının ne zaman açıklanacağı merak konusu olmuştu. İşte 2022-YÖKDİL/2 Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarları...

08:02 . 29/08/2022 Pazartesi
Yeni Şafak
YÖKDİL/2 soru kitapçığı ve cevap anahtarı

YÖKDİL/2 soru kitapçığı ve cevap anahtarı

YÖKDİL soruları ve cevapları için geri sayım bitti. YÖKDİL soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak soruları, sınav sonrası birçok kişinin gündemindeki konular arasında yer alıyordu. YÖKDİL Sonuçları öncesinde sorular ve cevapları görüntülemek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden sorgulamalarını gerçekleştiriyor.

2022-YÖKDİL/2 SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

2022-YÖKDİL/2 Sınavı temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''28 Ağustos 2022 tarihinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavının (2022-YÖKDİL/2) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının %10'ları aşağıdaki bağlantıda erişime açılmıştır.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamını 28 Ağustos 2022 tarihinde saat 17.30'dan itibaren ÖSYM'nin
internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Temel Soru Kitapçığı görüntüleme süreci, 07 Eylül 2022 tarihinde saat 23.59'da sonlandırılacaktır.''

YÖKDİL 2022 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından paylaşılan 2022 sınav takvimine göre; 2022 YÖKDİL/2 sınav sonuçları, 16 Eylül 2022 tarihinde açıklanacak. Sonuçlar kurumun sonuç sorgulama sayfası olan "sonuc.osym.gov.tr" adresinden ilan edilecek.

PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Cevap kâğıtları, ÖSYM'de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir.

Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı tarafından cevabının değişmesi gerektiği tespit edilen sorular olması durumunda, bu doğrultuda güncellenen cevap anahtarı esas alınmak suretiyle puanlama yapılacaktır.

Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden sınav puanları hesaplanacaktır.

#yökdil
#yökdil soru ve cevap anahtarı
#yökdil soru kitapçığı
#yökdil 2022
#ösym yökdil
#yökdil/2
#yökdil cevap anahtarı
5 ay önce
default-profile-img
YÖKDİL soru ve cevapları açıklandı! YÖKDİL/2 cevap anahtarı ve sınav soru kitapçığı
Kahramanmaraş’ta 7,4 büyüklüğünde deprem: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş Valisi'ni arayarak bilgi aldı
AFAD: Gaziantep'te 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Kahramanmaraş'ta 7,4 büyüklüğünde deprem: Dört ilde daha yıkılan binalar var
Kahramanmaraş'taki depremin ardından yangın çıktı
Kahramanmaraş'ta 7,4 büyüklüğünde deprem