Özgün Güven Güler yakalandı mı?

Güven Güler yakalandı mı?

İstanbul'da 3 kişinin vurularak öldürülmesinin ardından Fatih’teki kontrol noktasında 2 polisin silahlı saldırı sonucu yaralanması olayıyla ilgili aralarında katil zanlısı Güven Güler'in yakalanıp yakalanmadığı merak ediliyor. Başakşehir ve Küçükçekmece’de saatler içerisinde 3 kişiyi öldürüp ikisi polis 4 kişiyi yaralayan Güven Güler yakalandı mı, tutuklandı mı? Güven Güler kimdir? İşte detaylar...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Başakşehir ve Küçükçekmece’de 3 kişiyi öldüren katil zanlısı Güven Güler yakalandı mı? Güven Güler kimdir?
Güven Güler

Başakşehir ve Küçükçekmece’de saatler içerisinde 3 kişiyi öldü ikisi polis 4 kişi yaralandı. Yaşanan olayın ardından katil zanlısı Güven Güler'in yakalanıp yaklanamadığı merak kazanmıştı.

GÜVEN GÜLER YAKALANDI MI?

Güven Güler isimli şahıs polise kurşun sıktıktan sonra daha fazla kaçamadan saklandığı viyadük altında kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

Başakşehir ve Küçükçekmece'de işlediği seri cinayet ve yaralama olaylarının ardından iki polisi yaralayan ve saklandığı viyadük altında yakalanan Güven Güler, Asayiş Şube Müdürlüğü'nde yapılan sorgusunun ardında resmi ifade vermeyi reddederek "Susma" hakkını kullandı.

17 YAŞINDAKİ ŞÜPHELİ CİNAYETLERİ GÖRDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

Şüpheliyle birlikte gözaltına alınan arkadaşı 17 yaşındaki A.Ü. ise poliste verdiği ifadesinde şüphelinin işlediği iki cinayette ve polisler dahil yaralama olaylarında yanında olduğunu itiraf etti.

17 yaşındaki A.Ü. ifadesinde şüpheliyle Ergül Maden'i öldürdükten sonra yolda karşılaştığını anlatarak, "Bana Küçükçekmece'de bir arkadaşımıza gitmemiz gerektiğini söyledi. Birlikte oraya gittik. Kapıyı babası açtı. Ona arkadaşımızı sorduğumuzda bize 'Onu ne yapacaksınız. Evde yok' deyince Güven silahını çekerek onu vurdu" dedi. A.Ü. daha sonra onunla birlikte oradan kaçtıklarını anlattı.

"YENGESİNİ BİZİ İÇERİ ALMAYINCA ÖLDÜRDÜ"

Bu cinayetin ardından Güven Güler'in amcasının evine gittiklerini anlatan A.Ü. "Orada kapıyı yengesi açtı. İçeri girmek istedi. Onu içeri almak istemeyince silahını çıkarıp ona ateş etti. Silah sesi üzerine üst kattan iki kişi indi. Onlara da ateş etti. Sonra oradan hızla uzaklaştık" dediği belirtildi.

"POLİSLERE KİMLİK SORUNCA ATEŞ ETTİ"

Daha sonra kaçarken Fatih bölgesinde polislerle karşılaştıklarını anlatan A.Ü. "Bize polis olduklarını söyleyerek yaklaştıkları ve kimlik göstermemizi istediler. Yine silahını çekerek onlara ateş etmeye başladı. Ben bütün olaylara tanıklık ettim" dediği öğrenildi.

ŞÜPHELİNİN BAŞINDA MERMİ ÇEKİRDEĞİ VARMIŞ

Öte yandan, Cinayet Büro Amirliğinde yapılan soruşturma sırasında şüpheli Güven Güler'in 6 ay önce amcası M.G. tarafından, uyuşturucuyu evine sakladığı iddiasıyla vurulduğu tespit edildi. Amca M.G.'nin bu olayın ardından tutuklanarak cezaevine konulduğu belirtildi. Başından vurulan Güven Güler'in ise 3 ay hastanede tedavi gördüğü, tehlikeli olduğu için başındaki mermi çekirdeğinin çıkarılamadığı öğrenildi.

SİLAHI BALİSTİK İNCELEMEDE

Bu arada şüpheli Güven Güler'le birlikte ele geçirilen 9 mm çapında el yapımı tabancanın başka olaylarda kullanılıp kullanılmadığının tespiti için Kriminal Polis Laboratuvarı'nda incelemelerin sürdüğü öğrenildi. Güven Güler, A.Ü. ve diğer şüphelinin yarın günü adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

GÜVEN GÜLER KİMDİR?

32 yaşındaki Güven Güler ve yanındaki şüpheli, polislerin kimlik talebine karşılık silahla saldırı düzenledi.

Güler ve arkadaşının saldırısında iki polis memuru da yüzünden yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Para için  öldürmüş: Katil zanlısı Güven Güler’in arkadaşı itiraf etti
GÜNDEM
Para için öldürmüş: Katil zanlısı Güven Güler’in arkadaşı itiraf etti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.