Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya ABDnin Afganistan işgalinin bilançosu 10 yılda 100 bin sivil öldü veya yaralandı

ABD'nin Afganistan işgalinin bilançosu: 10 yılda 100 bin sivil öldü veya yaralandı

Birleşmiş Milletler Afganistan Yardım Misyonu, Afganistan'da 10 yılda 100 binden fazla sivilin öldüğünü veya yaralandığını bildirdi. Afganistan'daki savaşı sona erdirmek için çatışmanın bir çözüm yolu olmadığı aktarılan açıklamada, ülkede kalıcı bir barışın tesisinin arzu edildiği belirtildi.

Haber Merkezi AA
ABDnin Afganistan işgalinin bilançosu: 10 yılda 100 bin sivil öldü veya yaralandı
Arşiv

Birleşmiş Milletler (BM) Afganistan Yardım Misyonundan (UNAMA), yapılan açıklamada, BM'nin tüm tarafların barışa katılarak ateşkes yapmasını istediği vurgulandı.

Afganistan'da sivil kayıplardan dolayı endişe duyulduğu ifade edilen açıklamada, ülkede 10 yılda 100 binden fazla sivilin öldüğü veya yaralandığı kaydedildi.

Açıklamada, barışın ülke için büyük öneme sahip olduğu vurgulandı.

Afganistan’da bombalı araçla saldırı: 6 asker yaşamını yitirdi
DÜNYA
Afganistan’da bombalı araçla saldırı: 6 asker yaşamını yitirdi

Afganistan'daki savaşı sona erdirmek için çatışmanın bir çözüm yolu olmadığı aktarılan açıklamada, ülkede kalıcı bir barışın tesisinin arzu edildiği belirtildi.

Tüm sorunların müzakere yoluyla çözülebileceğinin altının çizildiği açıklamada, BM'nin Afganistan'daki barış sürecini desteklediği ifade edildi.

Penşir Aslanı: Mesud
OYNAT 02:00
Penşir Aslanı: Mesud
Dünyanın dört bir yanından direniş ahlaki ile tanınan, Afganistan'ın ulusal kahramanı ve lideri Ahmed Şah Mesud. Penşir Aslanı adıyla tanınan ve suikast sonucu hayatını kaybeden büyük Afgan komutan Mesud'un vefatının 18'inci yıldönümünde anıyoruz.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.