Dünya Brexit 2019a kadar sonlandırılmalı

'Brexit 2019’a kadar sonlandırılmalı'

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, İngiltere'nin 2019 yılına kadar AB'den ayrılması gerektiğini söyledi. Hollande ayrıca İngiltere'nin ayrılma kararının kesin olduğunu da ifade etti.

Haber Merkezi IHA
Brexit 2019’a kadar sonlandırılmalı
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, İngiltere'nin AB'den ayrılmasına yönelik görüşmelerin 2019'a kadar sonlandırılması gerektiğini ve AB'den ayrılma kararının kesin olduğunu söyledi.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransız büyükelçiler ile bir araya geldi. Büyükelçilere seslenen Hollande, burada gerçekleştirdiği konuşmasında, “Bu seçim, İngiltere'nin bir kez ayrılması halinde Avrupa kararlarına bir kez daha dahil olamayacağı anlamına geliyor" dedi.

İngiltere Başbakanı Theresa May'in zor bir karar vermesi gerektiğine ve zamana ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Hollande, çıkış görüşmeleri için çok beklememesi gerektiğini dile getirerek,“Bu ne İngiltere için iyi ne de Avrupa için kabul edilebilir olurdu. Fransa için ise, her şey 2019'a kadar sonlandırılmalı" dedi.

May'den Brexit öncesi ters köşe
DÜNYA
May'den Brexit öncesi ters köşe

Merkel AB liderleri ile görüşecek
DÜNYA
Merkel AB liderleri ile görüşecek

Brexit için en yakın tarih 2019
DÜNYA
Brexit için en yakın tarih 2019

Sadık Han: Brexit için acele edilmemeli
DÜNYA
Sadık Han: Brexit için acele edilmemeli

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.