|

Dünya 13 gündür sessiz: Bebek katili İsrail Gazze'yi yok etmeye çalışıyor

İsrail ordusu, 7 Ekim'de başlayan savaşın 13. gününde Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını devam ettiriyor. Gazze'nin Nasirat Mülteci Kampı'na düzenlenen saldırılarda aralarında çocukların da bulunduğu yaralılar, Aksa Şehitleri Hastanesi'ne kaldırıldı. Sivilleri hedef alan işgalci kuvvetler yine bir hastaneyi hedef aldı. İsrail bombalarla, Han Yunus Hastanesi yakınını vurdu. Dumanlar yükselen bölgedeki yaralılar ambulanslarla hastaneye sevk ediliyor. İşte dakika dakika yaşananlar...

Zeynep Karçığa
14:30 - 19/10/2023 Perşembe
Güncelleme: 07:53 - 20/10/2023 Cuma
Yeni Şafak
Gazze'de hastaneler acı ve gözyaşıyla dolu.
Gazze'de hastaneler acı ve gözyaşıyla dolu.

İsrail ordusu, 7 Ekim`de başlayan savaşın 13`üncü gününde Gazze Şeridi`ne yönelik saldırılarını devam ettiriyor. Gazze`ye düzenlenen saldırılarda aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda yaralı hastanelere kaldırıldı.


İşte dakika dakika yaşananlar...
23.11:
İsrail Gazze’de Rum Ortodoks kilisesini vurdu. Saldırı sonucu en az iki kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.
20.18:
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, "İsrail ile yan yana, karşılıklı güvenlik garantisi altında, uluslararası kararlar ve iki taraf arasında varılan anlaşmalar doğrultusunda bağımsız bir Filistin devleti kurulmadan, hiçbir çözüm mümkün değildir." dedi.
14.47:
Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: İsrail bombardımanında şu ana kadar 4 hastane hizmet dışı kaldı 14 sağlık merkezi elektrik kesintisi ve yakıtının tükenmesi nedeniyle hizmet veremiyor.
14.28:
İsrail, Han Yunus Hastanesi yakınını vurdu. Dumanlar yükselen bölgedeki yaralılar ambulanslarla hastaneye sevk ediliyor.
14.08:
Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı: İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırılarında bin 524'ü çocuk, 3 bin 785 kişi hayatını kaybetti.
10.11:
İsrail güçleri, Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde aralarında eski milletvekilleri ile Hamas yetkililerinin de olduğu 100 Filistinliyi gözaltına aldı.
09.20:
İsrail ile Filistinli gruplar arasında çatışmaların başladığı 7 Ekim'den bu yana ölen İsrail askerlerinin sayısı 306'ya ulaştı.
07.07:
İsrail ordusunun, gece boyunca, işgal altındaki Batı Şeria'nın birçok belde ve köylerine düzenlediği baskınlarda, 4 Filistinli yaşamını yitirdi, onlarca kişi yaralandı.
03.30:
İsrail savaş uçaklarının, Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerini ve içinde evlerini terk eden insanların sığındığı Birleşmiş Milletler (BM) Filistinli Mültecilere Yardım Ajansına (UNRWA) ait bir okulu vurduğu bildirildi.
03.19:
İsrail ordusu, Lübnan'ın güneyinde Hizbullah'ın bazı hedeflerine saldırı düzenlediğini duyurdu.
02.46:
İsrail resmi devlet televizyonu KAN, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne kara operasyonu yapmak için hazırlıklarını tamamladığını duyurdu.
01.51
: İsrail Savaş Kabinesinin, toplantıya katılan ABD Başkanı Joe Biden'a, "Gazze Şeridi'ne kara harekatından kaçışın olmadığını" bildirdiği belirtildi.
00.02:
İşgal altındaki Batı Şeria'nın Nablus ve Ramallah kentlerinde 2 Filistinli genç öldürüldü.
#Filistin
#İsrail
#Gazze
9 ay önce