Dünya FETÖ medyasından Alman polisine sızın talimatı

FETÖ medyasından 'Alman polisine sızın' talimatı

FETÖ'nün Almanya'daki yayın organı olan Zaman gazetesi, örgüt mensuplarına örtülü olarak 'Alman polisine sızmaları' talimatını verdi. Gazetenin yayımladığı haberde, Türk vatandaşlarının da polis olabileceği belirtilerek, başvuru için gerekli bütün bilgiler verildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Almanya'da yayın yapan Zaman gazetesinde örgüt üyelerine mesaj niteliğinde bir haber yayımlandı.

Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki polislik başvurularını haberleştiren gazete, FETÖ mensuplarını Alman polisliğine girmeleri için örtülü olarak teşvik etti.

FETÖ'nün Almanya'daki yayın organı Zaman'da yayımlanan haberin manşetten geniş bir şekilde verildiği görüldü.


Eyaletin Türk vatandaşlarına polis olma imkanı tanıdığı belirtilen haberde, son başvuru tarihinin 30 Eylül olduğu vurgulandı.

FETÖ'nün yayın organında, Alman polisliğine başvuru için gerekli şartlar da açıklanırken, 2 bin kişilik alım için internetten başvuru yapılabileceği ifade edildi.

  1. Almanya'da FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen 24 okul, yaklaşık 300 dernek ve 150 okul derslerine yardımcı kurs bulunuyor. FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında birçok örgüt üyesinin de Almanya'ya kaçtığı biliniyor.

FETÖ Almanya'da her noktada yuvalanmış
DÜNYA
FETÖ Almanya'da her noktada yuvalanmış

FETÖ’nün 220 ‘abi’si Almanya’ya kaçtı
GÜNDEM
FETÖ’nün 220 ‘abi’si Almanya’ya kaçtı


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.