Dünya Irkçı Yunana 1 euroluk dava

Irkçı Yunan’a 1 euroluk dava

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Belçika Başkanlığı, AP’de Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan parlamenterin peşini bırakmıyor. Yunanistan’da aşırı sağcı Altın Şafak Partisi suç örgütü olduğu gerekçesiyle kapatıldı ve üyelerine ağır cezalar verildi.

Yasemin Asan Yeni Şafak
Yiannis Lagos
Yiannis Lagos

Altın Şafak milletvekili Türk düşmanı Yiannis Lagos da 13 yıl hapis cezası aldı. UID Belçika Başkanlığı, Türk bayrağının yırtılmasının cezasız kalmaması için adım attı. UID Belçika Başkanlığı, Yiannis hakkında Brüksel Mahkemesinde suç duyurusunda bulundu. Lagos hakkında gerekli soruşturmanın başlatılması, AP’deki dokunulmazlığının kaldırılması, yasal soruşturmanın yürütülmesi ve gereğinin yapılması talep edildi. Lagos’un işlediği suçun, UID’nin tüzüğü gereğince amaçladığı hoşgörü ve dayanışma ortamını baltaladığı ve bu açıdan UID’ye zarar verdiği belirtildi. Zararın sembolik olarak 1 euro hesaplandığı vurgulandı. Suç duyurusunda, bu ırkçı davranışın cezasız bırakılmaması istenildi. Suç duyurusunda Lagos’un AP üyesi olarak dokunulmazlığının kaldırılması istendi.

Yunanistan'da terör örgütü ilan edilen Altın Şafak Partisi'nin yöneticilerine hapis cezası
DÜNYA
Yunanistan'da terör örgütü ilan edilen Altın Şafak Partisi'nin yöneticilerine hapis cezası
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.