Dünya İşgalci İsrail güçleri Batı Şeriadaki Yahudi yerleşim birimleri protestolarında 6 Filistinliyi yaraladı

İşgalci İsrail güçleri Batı Şeria'daki Yahudi yerleşim birimleri protestolarında 6 Filistinliyi yaraladı

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da düzenlenen yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım (Utanç) Duvarı karşıtı gösterilere müdahale ederek 6 Filistinliyi yaraladı, çok sayıda kişi de atılan gazdan etkilendi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
İşgalci İsrail güçleri Batı Şeriadaki Yahudi yerleşim birimleri protestolarında 6 Filistinliyi yaraladı
Arşiv

Filistinliler, yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım Duvarı'nı protesto etmek için Batı Şeria'daki Beyt Decin ve Kefr Kaddum beldelerinde gösteriler düzenledi.

İsrail askerleri gösterilere gerçek ve plastik merminin yanı sıra göz yaşartıcı gazla müdahale ederken, Filistinliler ise askerlere taş atarak karşılık verdi.

Yerel kaynaklar, İsrail güçlerinin Beyt Decin ve Kefr Kaddum'daki gösterilerde 1 Filistinliyi ayağından gerçek mermiyle, 5 kişiyi de plastik mermiyle yaraladığını, çok sayıda kişinin ise atılan göz yaşartıcı gazdan etkilendiğini belirtti.

İşgalci İsrail insanlığa karşı suç işliyor: Irkçı apartheid rejimi
DÜNYA
İşgalci İsrail insanlığa karşı suç işliyor: Irkçı apartheid rejimi

Gerçek mermiyle ayağından vurulan Filistinlinin hastaneye götürüldüğü, diğer yaralıların tedavisinin ise bölgedeki sağlık ekiplerince yapıldığı aktarıldı.

İsrail'in 1967'de işgal ettiği Batı Şeria'da 250'den fazla yasa dışı Yahudi yerleşim birimi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden 450 binden fazla Yahudi yerleşimci, Batı Şeria'da işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.

Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki Filistin topraklarında bulunan tüm Yahudi yerleşim birimleri yasa dışı kabul ediliyor.

İşgalci İsrail güçleri 13 yaşındaki çocuğa biber gazıyla saldırdı
OYNAT 00:53
İşgalci İsrail güçleri 13 yaşındaki çocuğa biber gazıyla saldırdı
İşgalci İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları ve zulmü devam ediyor. El Halil'de yaşanan olaylar sırasında orantısız güç kullanan İsrail güçleri 13 yaşındaki Moataz Al-Zrou'a biber gazı ile müdahale etti. Moataz Al-Zrou'a o anları anlatarak, “Ben sadece bisikletimi arıyordum. İsrailli polisin bisikletimi nerede olduğunu biliyor diye ona sormaya gittim. Sonra bana aniden biber gazı ile saldırdı” dedi.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.