Dünya İspanya Sağlık Bakanı duyurdu 10 günlük karantina süresi düştü

İspanya Sağlık Bakanı duyurdu: 10 günlük karantina süresi düştü

İspanya Sağlık Bakanı Carolina Darias, koronavirüs testi pozitif çıkanların zorunlu karantina süresinin 10 günden 7 güne düşürüldüğünü açıkladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
İspanya Sağlık Bakanı duyurdu: 10 günlük karantina süresi düştü
İspanya’da 10 günlük karantina süresi 7 güne düşürüldü.

İspanya Sağlık Komisyonu koronavirüs gündemiyle toplandı. Toplantının ardından Sağlık Bakanı Carolina Darias alınan yeni kararı açıkladı.

  • Bakan Darias, koronavirüs ile enfekte olan kişiler için geçerli olan karantina süresinin 10 günden 7 güne düşürülmesinin oy birliği ile kabul edildiğini duyurdu. Darias, 7 güne düşürülen karantina süresinin aşılı ve aşısız herkes için geçerli olduğunu söyledi.

Aşılı olan ve Covid-19 virüsü taşıyan hastayla yakın temasta bulunan kişiler karantina sürecine girmezken, aşılanmamış yakın temaslılar 7 günlük karantina süresine uymak zorunda kalacak.

Alınan karara göre İspanya’da şu anda 304 bin 312 kişi, karantina süresini beklenenden daha az sürede bitirecek.

İspanya Covid-19 salgının başlangıcından bu yana toplam 6 milyon 32 bin 297 vaka tespit edilirken, 89 bin 253 can kaybı kaydedildi.

İspanya'da sahilde sigara içmek yasaklanıyor: Cezası 2 bin euro
DÜNYA
İspanya'da sahilde sigara içmek yasaklanıyor: Cezası 2 bin euro

Avrupa ülkelerinde 582 Omicron vakası var
ölüm yok
KORONAVİRÜS
Avrupa ülkelerinde 582 Omicron vakası var ölüm yok

İnsanlığın sonu: İspanyol askeri göçmenleri teker teker denize attı
OYNAT 00:25
İnsanlığın sonu: İspanyol askeri göçmenleri teker teker denize attı
İspanya'nın Kuzey Afrika'daki toprağı olan Ceuta'ya komşu Fas'tan gelen göçmenlerin karşılaştığı muamele 'İnsanlık bu mu?' dedirtti. İspanyol askerleri Ceuta'ya giriş yapmak isteyen göçmenleri denize attı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.