Dünya Kanlı baskın İşgalci İsrail beş Filistinliyi öldürdü

Kanlı baskın: İşgalci İsrail beş Filistinliyi öldürdü

İsrail, Hamas’a karşı başlattığı operasyonlarda Batı Şeria’da direnişle karşılaştı. Cenin ve Ramallah’taki gözaltı baskınları sırasında çıkan çatışmada 5 Filistinli öldürüldü, 9 kişi de yaralandı. Hamas, Filistinlilere, “direnişi artırma” çağrısı yaptı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Kanlı baskın: İşgalci İsrail beş Filistinliyi öldürdü
Batı Şeria’ya bağlı Cenin ve Ramallah’ta Hamas’a yönelik baskınlarda 5 Filistinli şehit edildi.

İşgalci İsrail, Batı Şeria’da saldırılarına devam ediyor. Cenin ve Ramallah’taki baskınlarda 5 Filistinli hayatını kaybetti, 9 Filistinli ise yaralandı. Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Cenin’de 2, Kudüs’ün kuzeyinde 3 Filistinlinin “şehit olduğu” belirtildi. Cenin’deki baskınlarda biri yaralı 3 Filistinli de gözaltına alındı. Saldırılara ilişkin yerel medyada yer alan görüntülerde, işgalcilerin çekilmesinin ardından bölgede kan izleri görüldü.

Irak: İsrail'le normalleşmeyi reddediyoruz
DÜNYA
Irak: İsrail'le normalleşmeyi reddediyoruz

İsmail’in direnişi
DÜNYA
İsmail’in direnişi

TEKBİRLERLE UĞURLANDI

  • Ölen Filistinlilerin naaşlarından bazılarının alıkonulduğu öğrenilirken, hayatını kaybedenlerden biri dün toprağa verildi. 22 yaşındaki Usame Subh için Burkin beldesinde cenaze töreni düzenlendi.

KANLARI YERDE KALMAYACAK

Filistin bayrakları ile direniş örgütlerine ait flamalar taşıyan binlerce kişinin katıldığı törende, tekbirler getirilip sık sık İsrail karşıtı sloganlar atıldı. Hamas’ın Batı Şeria sorumlusu Salih el-Aruri, de katliamla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada “Şehitlerin kanı yerde kalmayacak. Bunun için ödenecek en büyük bedel ise Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın kurtuluşu olacak. Şehitlerin akan her bir damla kanının bedeli olacak.” ifadesini kullanan Aruri, Filistin halkının “şehit vermekten” bıkmayacağını vurguladı.

ABD'den İsrail'in Demir Kubbe hava savunma sistemi için 1 milyar dolar
DÜNYA
ABD'den İsrail'in Demir Kubbe hava savunma sistemi için 1 milyar dolar

İsrail işgalindeki bölgelerde dondurma satmama kararı alan şirkete ABD'den yaptırım tehdidi
DÜNYA
İsrail işgalindeki bölgelerde dondurma satmama kararı alan şirkete ABD'den yaptırım tehdidi

Naftali Bennett
Naftali Bennett

Katil Bennett!

  • İsrail Başbakanı Naftali Bennett, dünkü baskınların ardından saldırgan tutumunu sürdürdü. Bennett, İsrail güçlerine saldırı gerçekleştireceğini iddia ettikleri Hamas üyelerine karşı harekete geçtiklerini savundu. Başbakanlık ofisinin Twitter hesabından yapılan açıklamada da Bennett, “sahadaki asker ve komutanların kendilerinden beklendiği gibi davrandıklarını, onları tamamen desteklediklerini” kaydetti.

Fanatikler Aksa’ya girdi

Yüzlerce fanatik Yahudi, dün Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. İsrail polisi korumasındaki 651 fanatik Yahudi, El-Meğaribe (Fas) Kapısı’ndan Harem-i Şerif’e girdi. Yahudi gruplar, İbrani takvimine göre 20 Eylül’de başlayıp 27 Eylül’de sona erecek olan Sukot (Çardaklar) Bayramı münasebetiyle“Tapınak Tepesi”olarak niteledikleri Mescid-i Aksa’ya baskın çağrıları yapıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.