Dünya Kraliçe Elizabethe suikast tehdidi Onu öldüreceğim

Kraliçe Elizabeth'e suikast tehdidi: Onu öldüreceğim

İngiltere'de dün Windsor Kalesi'ne girmeye çalışırken yakalanan 19 yaşındaki genç ile ilgili inceleme devam ederken maskeli bir kişi, elinde silahla Kraliçe 2. Elizabeth'i ölümle tehdit ettiği bir video paylaştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Kraliçe Elizabethe suikast tehdidi: Onu öldüreceğim
Arşiv

İngiltere, Kraliçe Elizabeth'i ölümle tehdit eden kişiyi konuşuyor. Ülkenin en çok okunan gazetelerinden The Sun tarafından ele geçirilen bir videoda, maskeli bir kişinin elinde bir arbaletle (yaylı ok) Kraliçe Elizabeth'i tehdit ederek "Onu öldüreceğim" dediği görülüyor. Videodaki maskeli kişi, Kraliçe Elizabeth'i 'intikam' için öldüreceğini belirterek, “Yaptıklarım ve yapacaklarım için üzgünüm. Kraliçe Elizabeth’i öldürmeye çalışacağım" ifadelerini kullanıyor.

  • Videodaki kişi, konuşmasında ayrıca, İngiliz birliklerinin 1919'da Hindistan'da, Jallianwala Bagh olarak bilinen açık bir alanda büyük bir silahsız Kızılderili kalabalığına ateş açtığı Amritsar Katliamı'na atıfta bulunuyor.

Kraliçe Elizabeth ’yılın yaşlısı’ ödülünü geri çevirdi: Her insan hissettiği yaştadır
DÜNYA
Kraliçe Elizabeth ’yılın yaşlısı’ ödülünü geri çevirdi: Her insan hissettiği yaştadır

Buckingham Sarayı henüz açıklama yapmadı


Söz konusu katliamda 300 ile 1000 arasında kişinin yaşamını yitirdiği ve en az 1000 göstericinin de yaralandığı tahmin ediliyor. Windsor Sarayı’na girmeye çalışırken yakalanan 19 yaşındaki genç ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtilirken The Sun, Jaswant Singh Chail isimli şahsın önceden çekilmiş bu videosunu Noel’de paylaştığını aktardı.

Buckingham Sarayı ise olayla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Öte yandan, dün de İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in bu yıl Noel’i geçirmek için geldiği Windsor Kalesi'ne ait araziye bir şahsın izinsiz şekilde girdiği bildirilmişti.

Kraliçe Elizabeth günler sonra göreve döndü
FOTOĞRAF 13
Title
Sağlık sorunlarıyla gündemde olan ve son olarak belini de incittiği açıklanan Kraliçe Elizabeth günler sonra kamuoyunun karşısına çıktı..
Title
Kraliçe Elizabeth 19 Ekim'den beri ilk yüz yüze etkinliğini gerçekleştirdi..
Title
Kraliçe, İngiltere Genelkurmay Başkanı Sir Nick Carter'ı Windsor Kalesi'nde kabul etti.
Title
Kraliçe görevini bırakmaya hazırlanan Carter ile bir süre sohbet etti..<br>
Title
Kraliçe'nin destek almadan tek başına ayakta durduğu görüldü..
Title
Elizabeth, 1. dünya savaşında hayatını kaybedenler için pazar günü düzenlenen Anma etkinliğine belini incittiği için katılamamıştı..
Title
Bu durum sağlığıyla ilgili endişeleri artırmıştı..
Title
Doktorları, kontrol amacıyla 20 Ekim'de bir gece hastanede kalan Kraliçe'ye, bir ay dinenmesini tavsiye etmişti..
Title
Ancak Kraliçe, yorucu olmayan bazı etkinliklere katılmayı sürdürüyordu..<br>
Title
Title
Title
Title
Kraliçe Elizabeth günler sonra göreve döndü
Prens Philip'in ölümünden sonra büyük üzüntü yaşayan Kraliçe Elizabeth'te sağlık sorunları da baş göstermeye başlamıştı. Doktorların tavsiyesi üzerine bir aydır istirahatte olan Elizabeth, günler sonra ortaya çıktı..


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.