Dünya Şama bütün girişler kapalı

Şam'a bütün girişler kapalı

Suriye'de muhalifler ile Esed'e bağlı ordu arasında çatışmaların yoğunlaştığı başkent Şam'ın tüm girişlerinin kapatıldığı belirtildi. Muhalifler, Şam'a giden yolların yönetime bağlı ordu tarafından oluşturulan askeri kordon ile kapatıldığını aktardı.

Cihan Yeni Şafak
Şam'a bütün girişler kapalı
Şam'a bütün girişler kapalı
Şam'ın banliyölerini büyük çapta kontrol altına aldıklarını iddia eden muhalifler, Şam Uluslararası Havaalanı'nı ele geçirmek amacıyla saldırılarını yoğunlaştırdıklarını duyurdu. Dün Şam''ın banliyöleri; Kabun, Kadem, El Mütehallık ve Mezze Askeri Havaalanı çevresinde yoğun çatışların yaşandığı bildirildi.

Muhalifler, Şam Uluslar arası Havaalanı'nı kuşattıklarını, yoğun çatışmalar sebebiyle hava alanının bir savaş bölgesine dönüştüğünü iddia ediyor.

Şam'ın banliyölerinden Zebedani'de ise muhaliflerin, yönetime bağlı 9'u tank olmak üzere 13 askeri aracı imha ettiği ifade edildi. Çatışmalarda yönetime bağlı savaş uçakların birçok bölgeye yönelik saldırı gerçekleştirdiği gelen haberler arasında.

Öte yandan dün çıkan çatışmalarda çoğu Şam, İdlib ve Deyr Ez Zor'da olmak üzere ülke genelinde 130 kişinin öldüğü kaydedildi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.