Dünya TSK YPGyi vuruyor 25 terörist öldürüldü

TSK YPG'yi vuruyor: 25 terörist öldürüldü

TSK'nın Cerablus'a yönelik Fırat Kalkanı operasyonu devam ederken, savaş uçaklarımızın terör örgütü YPG hedeflerini vurduğu belirtildi. Münbiç'in kuzeyindeki Seriyset köyünde bombalanan YPG karargahında 25 teröristin öldürüldüğü kaydedildi.

Yılmaz Bilgen Yeni Şafak
Gaziantep'in Suriye sınırındaki ilçesi olan Karkamış'ın karşısında başlatılan harekattaki çatışmalarda 1 askerin şehit olduğu, 1 askerin ise yaralandığı Cerablus'a sabah erken saatlerinde askeri sevkiyat yapıldı.

Türk savaş uçakları ve topçuları Suriye'nin kuzeyindeki YPG hedeflerini vurdu.

25 terörist öldürüldü

Münbiç'in kuzeyi Seriyset köyünde YPG karargahı vuruldu. Ağır silahlı 30 YPG teröristinin karargah olarak kullandığı bina TSK tarafından vuruldu. Bombardımanda 25 PYD/YPG teröristinin öldürüldüğü belirtildi.

TSK'nın vurduğu PYD-YPG noktasinda çok sayıda ağır silah ve aracında hasar gördüğü ve kullanılamaz hale getirildiği kaydedildi.

  • Çarşamba sabah saatlerinde TSK tarafından başlatılan 'Fırat Kalkanı' operasyonu devam ediyor. Türk askeri Cerablus'ta ilerleyişini sürdürürken, dün akşam saatlerinde terör örgütü YPG, Cerablus'taki iki tankımıza roket attı. Saldırı sonucu 1 askerimiz şehit oldu, üç askerimiz yaralandı. Saldırı sonrası TSK, obüslerle YPG hedeflerini vurmaya başladı.
TSK: 25 terörist öldürüldü, 5 bina imha edildi

TSK, bombalanan YPG hedefleriyle ilgili yaptığı açıklamada, 25 PKK/PYD üyesi teröristin etkisiz hale getirildiği, terörist gruplarca kullanıldığı tespit edilen 5 binanın imha edildiğini kaydetti.

5 köy PYD ve DAEŞ'ten alındı

Türk Silahlı Kuvvetleri desteğinde ilerleyen Suriyeli muhalifler Cerablus'un güney bölgesinde sabah saatlerinde başlayan operasyonla 5 köyü ele geçirdi.

Bugün Muhalifler tarafından kontrolü sağlanan köyler, Ayn Beyda, Amarna, Debise, Bir Kusa ve Balaban köyleri oldu. Çobanbey bölgesinde ise Molla Yakup DAEŞ'ten alınarak özgürleştirildi.

TSK YPG karargahını vurdu
FOTOĞRAF 3
Title
TSK YPG karargahını vurdu
Title
TSK YPG karargahını vurdu
Title
TSK YPG karargahını vurdu
TSK YPG karargahını vurdu
Cerablus'a yönelik düzenlenen Fırat Kalkanı operasyonuna dair açıklama yapan TSK, 25 PYD/PKK'lı teröristin öldürüldüğünü, ayrıca teröristlere ait 5 binanın imha edildiğini açıkladı.


Cerablus'tan acı haber: 1 asker şehit
TSK, terör örgütü PYD'yi vurdu
DÜNYA
TSK, terör örgütü PYD'yi vurdu

Cerablus’ta teröristlerin komuta yeri imha edildi
OYNAT 00:31
Cerablus’ta teröristlerin komuta yeri imha edildi
Suriye'nin Cerablus kentinin güneyinde, terör örgütlerince cephanelik ve komuta yeri olarak kullanılan bir baraka ve mevzii kullanılamaz hale getirildi. Askeri kaynaklar, 27 Ağustos 2016 tarihinde sabah saatlerinde Cerablus kenti güneyinde terör örgütlerince cephanelik ve komuta yeri olarak kullanılan bir baraka ve mevziinin kullanılamaz hale getirildiğini kaydetti. Havadan yapılan keşif faaliyetinde kullanılamaz hale getirilen barakada art arda ilave patlamaların meydana geldiğinin tespit edildiği bildirildi.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.