Ekonomi Bilecike iki yeni fabrika müjdesi 2 bin 500 kişi çalışacak

Bilecik'e iki yeni fabrika müjdesi: 2 bin 500 kişi çalışacak

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Söğüt’e 1 milyar TL yatırımla 2 bin 500 kişinin çalışacağı iki yeni fabrika kurulacağı müjdesini verdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Bilecike iki yeni fabrika müjdesi: 2 bin 500 kişi çalışacak
1 milyar TL yatırımla 2 bin 500 kişinin çalışacağı 2 yeni fabrika kurulacak

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, bir holding Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Akçen’i ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Görüşmede; holdingin bir markası çatısı altında Bilecik’in Söğüt ilçesine 1 milyar TL bütçeyle açacağı 2 yeni fabrika yatırımı değerlendirildi. 10 Eylül 2022’de temelleri atılması planlanan fabrikalarda toplamda 2 bin 500 kişinin istihdam edileceği, 2024 yılının sonuna kadar tamamlanması hedeflenerek vitrifiye ve seramik üretiminin yapılacağı açıklandı.

“Bilecik’imizin ve ülkemizin ekonomisine ciddi katkılar sunacaktır”

Bilecik’te kurulan her yeni fabrikayla şehrimizin ve ülkemizin üretimine, istihdamına ve ihracatına katkı sağlanarak ülke ekonomisinin gücüne güç katıldığının altını çizen Vali Kızılkaya; “Bu holding çatısı altından Bilecik’imize önemli bir üretim tesisini daha kazandıracağız inşallah. Açılacak olan 2 yeni fabrikanın hemşehrilerimize sağlayacağı istihdamın yanı sıra Bilecik’imizin ve ülkemizin ekonomisine ciddi katkılar sunacaktır. Önümüzdeki 10 Eylül’de temelini atacağımız tesislerin, 2024 yılı sonunda da açılış kurdelelerini kesmeyi planlıyoruz. Böylece Söğüt’te üretilecek olan seramik ve vitrifiye ürünleri dünyanın her yerine gönderilecek” diyerek yatırımların Bilecik’e hayırlı olmasını diledi.

6+6 şartı ikinci el otomobil fiyatlarını etkiledi: Yüzde 10'luk düşüş bekleniyor
EKONOMİ
6+6 şartı ikinci el otomobil fiyatlarını etkiledi: Yüzde 10'luk düşüş bekleniyor

Yargıtay'dan bir emsal karar daha: Müdüre fazla mesai ücreti verilmez
EKONOMİ
Yargıtay'dan bir emsal karar daha: Müdüre fazla mesai ücreti verilmez

Rus enerji devi Gazprom Fransız Engie'ye gaz akışını durdurdu
EKONOMİ
Rus enerji devi Gazprom Fransız Engie'ye gaz akışını durdurdu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.