|
Ekonomi

Bilecik'e iki yeni fabrika müjdesi: 2 bin 500 kişi çalışacak

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Söğüt’e 1 milyar TL yatırımla 2 bin 500 kişinin çalışacağı iki yeni fabrika kurulacağı müjdesini verdi.

11:50 . 31/08/2022 Çarşamba
IHA
1 milyar TL yatırımla 2 bin 500 kişinin çalışacağı 2 yeni fabrika kurulacak

1 milyar TL yatırımla 2 bin 500 kişinin çalışacağı 2 yeni fabrika kurulacak

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, bir holding Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Akçen’i ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Görüşmede; holdingin bir markası çatısı altında Bilecik’in Söğüt ilçesine 1 milyar TL bütçeyle açacağı 2 yeni fabrika yatırımı değerlendirildi. 10 Eylül 2022’de temelleri atılması planlanan fabrikalarda toplamda 2 bin 500 kişinin istihdam edileceği, 2024 yılının sonuna kadar tamamlanması hedeflenerek vitrifiye ve seramik üretiminin yapılacağı açıklandı.

Bilecik’te kurulan her yeni fabrikayla şehrimizin ve ülkemizin üretimine, istihdamına ve ihracatına katkı sağlanarak ülke ekonomisinin gücüne güç katıldığının altını çizen Vali Kızılkaya; “Bu holding çatısı altından Bilecik’imize önemli bir üretim tesisini daha kazandıracağız inşallah. Açılacak olan 2 yeni fabrikanın hemşehrilerimize sağlayacağı istihdamın yanı sıra Bilecik’imizin ve ülkemizin ekonomisine ciddi katkılar sunacaktır. Önümüzdeki 10 Eylül’de temelini atacağımız tesislerin, 2024 yılı sonunda da açılış kurdelelerini kesmeyi planlıyoruz. Böylece Söğüt’te üretilecek olan seramik ve vitrifiye ürünleri dünyanın her yerine gönderilecek” diyerek yatırımların Bilecik’e hayırlı olmasını diledi.

#​Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya
#Söğüt
#Bilecik
5 ay önce
default-profile-img
Bilecik'e iki yeni fabrika müjdesi: 2 bin 500 kişi çalışacak
Demokrat senatörden Apple ve Google'a çağrı: TikTok'u uygulama mağazalarından kaldırın
Ömer Faruk Akyol'un Galatasaray hayali gerçek oldu
Bakan Çavuşoğlu: Norveç Kur'an-ı Kerim'e yönelik eylem iznini iptal etti
Bakan Dönmez yeni müjde: Petrol açısından ümitli olduğumuz Rize açıkları var
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten kapatılan konsolosluklara tepki: Türkiye’yi yıpratmaya dönük açıklamaları reddediyoruz