Ekonomi Trumpın çağrısı sonrası petrol fiyatları düştü

Son Dakika: ​Trump'tan OPEC'e çağrı

Trump'ın çağrısı sonrası petrol fiyatları düştü

ABD Başkanı Trump, "OPEC'e petrol fiyatlarını düşürme çağrısı yaptığını" açıkladı. Trump'ın çağrısının ardından petrol fiyatları yüzde 2,5 azaldı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
ABD Başkanı Donald Trump.
ABD Başkanı Donald Trump.

ABD Başkanı Donald Trump, "OPEC'e petrol fiyatlarını düşürme çağrısı yaptığını" açıkladı. Trump'ın petrol fiyatlarıyla ilgili açıklamalarının ardından petrol fiyatları yüzde 2.5 oranında düştü.

Dün 75,40 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, günü 74,22 dolardan tamamlamıştı. Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 64,78 dolardan alıcı buldu.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün küresel piyasadaki İran kaynaklı üretim açığını telafi etmek amacıyla üretimini artıracağı beklentisi ise fiyatlardaki yükselişi baskıladı.

Brent petrolde teknik olarak 74,26 ila 74,35 dolar aralığının direnç, 74,08 ila 74,17 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

Trump’ın çağrısı sonrası brent petrol fiyatı 72 dolar seviyesine çekildi.

OPEC petrol üretimini ne kadar kısacağını açıkladı
EKONOMİ
OPEC petrol üretimini ne kadar kısacağını açıkladı

OPEC, 2019'dan itibaren petrol üretimini yüzde 3 azaltacak
EKONOMİ
OPEC, 2019'dan itibaren petrol üretimini yüzde 3 azaltacak

OPEC üretim miktarını değiştirmedi
EKONOMİ
OPEC üretim miktarını değiştirmedi
Abone Ol Google News
Sakarya'da patlayıcıların intikalleri esnasında patlama meydana geldi: 3 şehit
Gündem

Sakarya'da patlayıcıların intikalleri esnasında patlama meydana geldi: 3 şehit

Sakarya'nın Hendek ilçesinde, 3 Temmuz'daki fabrika faciasında patlamayan havai fişekler ile diğer patlayıcıların imha edilmek üzere yüklendiği kamyonda patlama oldu. Sakarya Valisi Kaldırım, "Patlayıcıların intikalleri esnasında patlama meydana geldi. Patlamada 3 şehidimiz, 6 yaralımız var" dedi. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan ilk açıklamada "Sakarya'daki patlama, havai fişek fabrikasına ait patlayıcıların, kontrollü patlatma amacıyla kamyondan indirildiği sırada yaşandı" ifadeleri kullanıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit ve yaralıların olduğu patlamayla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Sakarya'nın Hendek ilçesine gidiyor.
İçişleri Bakanı Soylu: 11 Jandarma personeli ile kamyon şoförü yaralı
Gündem

İçişleri Bakanı Soylu: 11 Jandarma personeli ile kamyon şoförü yaralı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit ve yaralıların olduğu patlamayla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Sakarya'nın Hendek ilçesine geldi. Bakan Soylu, "Patlama tam boşaltma sırasında meydana geldi. 11 Jandarma personeli ile kamyon şoförü yaralı" dedi.
Şizofren Zayed: Dubai’nin var olmayan insanlarla kurduğupropaganda dünyası
Teknoloji

Şizofren Zayed: Dubai’nin var olmayan insanlarla kurduğu propaganda dünyası

7 Temmuz 2020 günü Daily Beast’te Adam Rawnsley imzasıyla ‘Aşırı Sağ Amerikan medyası Ortadoğu Propaganda makinasının tuzağına düştü' formatında dosya bütün dünyada büyük ses getirdi. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Batılı medya platformlarını aptal yerine koyduğu ortaya çıktı. Var olmayan kişiler üzerinden kurguladıkları sahte karakterler tam 46 medya kurumunda 90 makale yazmış. Kurguladıkları sahte karakterlerin kimisi akademisyen kimisi bakanlık görevlisi. Kimisi Finli bir iş adamı kimisi ünlü Japon profesör. Beş benzemezin ortak noktası ise tutkulu bir Türkiye düşmanlığı. Katar ve İran’dan da nefret eden bu ‘uzman’ grubu özellikle Libya’da Türkiye’nin kazandığı mevzilerden sonra bütün enerjilerini Türkiye’ye yoğunlaştırmış durumda.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.