Gündem AK Parti Sözcüsü Çelikten Madrid zirvesi açıklaması Türkiye kazandı

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Madrid zirvesi açıklaması: Türkiye kazandı

Türkiye, İsveç ve Finlandiya'nın NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in aracılığı ile Madrid'de gerçekleştirdiği 4'lü zirveden önemli kararlar çıktı. Türkiye'nin istediğini aldığı anlaşma ile iki ülke teröre destek vermeme sözü verdi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaşanan önemli gelişmeyle ilgili açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Çelik, "Cumhurbaşkanımız @RTErdogan'ın NATO’nun kurucu ilkelerini hatırlatarak bu duruma itiraz etmesi, aslında bir güvenlik örgütü olan NATO’nun doğru zeminde ve doğru şekilde işleyişini gerçekleştirecek yaklaşımı ortaya koymaktadır. #TürkiyeKazandı" ifadelerini kullanıdı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
AK Parti Sözcüsü Çelikten Madrid zirvesi açıklaması: Türkiye kazandı
​AK Parti Sözcüsü Çelik

AK Parti Sözcüsü Çelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Türkiye, NATO’nun genişlemesine önem vermekte, bunun ancak ilkeler dayanışmasıyla ve ilkesel bir işleyişle anlamlı olacağına inanmaktadır. Bazı NATO ülkeleri ise çeşitli terör örgütlerine destek vererek en başta NATO'nun kurucu ilkeleriyle çelişmektedirler. Cumhurbaşkanımız @RTErdogan'ın NATO’nun kurucu ilkelerini hatırlatarak bu duruma itiraz etmesi, aslında bir güvenlik örgütü olan NATO’nun doğru zeminde ve doğru şekilde işleyişini gerçekleştirecek yaklaşımı ortaya koymaktadır. #TürkiyeKazandı"

Madrid'deki dörtlü zirveden anlaşma çıktı: İsveç ve Finlandiya PKK/YPG'ye destek vermeyecek
DÜNYA
Madrid'deki dörtlü zirveden anlaşma çıktı: İsveç ve Finlandiya PKK/YPG'ye destek vermeyecek

Türkiye'nin istediğini aldığı Madrid zirvesi dünya basınında: Erdoğan'ın zaferi
GÜNDEM
Türkiye'nin istediğini aldığı Madrid zirvesi dünya basınında: Erdoğan'ın zaferi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.