Gündem Boluda 12 bin kişilik kandil lokumu dağıtıldı-Bolu haberleri

Bolu’da 12 bin kişilik kandil lokumu dağıtıldı-Bolu haberleri

Bolu haberleri: Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ragaib Gecesi sebebiyle Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yaptırılan 12 bin kişilik Kandil lokumunu dağıttı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Bolu’da 12 bin kişilik kandil lokumu dağıtıldı-Bolu haberleri
Bolu’da 12 bin kişilik kandil lokumu dağıtıldı

Bolu haberleri- Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ragaib Gecesi sebebiyle Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yaptırılan 12 bin kişilik Kandil lokumunu dağıttı. Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Regaib Gecesi sebebiyle vatandaşlara ikram edilmek üzere 12 bin kişilik kandil lokması yaptırıldı. Kandil lokmasını Bolu Belediyesi önünde kurulan stantlarda vatandaşlara Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu ve Zerrin Biçen, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel ikram etti.
“Birlik, beraberlik ve istikrar içerisinde geleceğe umutla bakmamız lazım"

Başta tüm Bolulular olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Regaib Gecesini kutlayan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Mübarek üç aylara girdik ve İslam aleminde Recep, Şaban ve Ramazan ayları önemli olan aylardır. Ayrıca bir de kandillerimiz var bugün Regaib Gecesi. Dostu düşmanı kaynaştıran bu günlerin birlikteliğimize ve beraberliğimize ve bunu daha da kaynaştırmamıza vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Şu an birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımız olan günlerden geçiyoruz. Batı'da dost bildiğimiz herkes ve bütün terör örgütleri üzerimize geliyor. Bir bakıyorsunuz ki bütün 7 düvel bize karşı birleşmiş. Bu sebeple bizim birlik ve beraberlik içerisinde, istikrar içerisinde geleceğe umutla bakmamız lazım. Bu kandilin buna vesile olacağına yürekten inanıyor, öncelikle Boluluların sonra ülkemizin ve tüm İslam aleminin kandilini kutluyoruz" dedi.
Bolu'da sahipsiz hayvan kalmayacak - Bolu Belediyesi, sokaklarda sahipsiz gezen kedi, köpek, at, eşek gibi hayvanları, bakım ve tedavilerini yapıp sahiplendirmek için çalışma başlattı. Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, "Bolu sınırları içerisinde hiç bir canlı sahipsiz kalmayacak. Sahipsiz olanların sahibi Bolu Belediyesi olacak" dedi. Bolu Belediyesi, il genelinde sahipsiz hayvanların rehabilite edilmesi için Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile birlikte proje hazırladı. 1.5 milyon TL'ye mal olması beklenen proje kapsamında yaklaşık 10 bin hayvanın rehabilite edilmesi hedefleniyor. Proje kapsamında kedi, köpek gibi sokak hayvanları kısırlaştırılacak, tüm hayvanların bakım ve tedavileri yapılarak sahiplendirilmeleri sağlanacak. Proje için belediyenin Yukarı Soku mevkisindeki hayvan barınağı ek tesislerle genişletildi. Hayvanlar için alttan ısıtmalı yeni barınma yerleri ile bakım ve ameliyat üniteleri yapıldı.

BAKIMLARI YAPILIP SAHİPLENDİRİLECEK

Başkan Yardımcısı Ağcan, il genelindeki tüm sahipsiz hayvanlar için proje hazırladıklarını söyleyerek şöyle dedi: "Bunların hem bakımını hem de kısırlaştırma işlemlerini yapmak, ardından da sahiplendirmek için çalışma yürüteceğiz. Sahiplenilmeyen hayvanların bakımını da yapacağız, böyle bir proje yürütüyoruz. Şu an itibariyle haftada 200'e yakın kısırlaştırma yapıyoruz. 1.5 milyon TL kaynak gerektiren bir proje. Bu kaynağın 1 milyon TL'sinin Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacağı yönünde Orman ve Su İşleri Bakanımızın sözü var. Projeyi 1 ya da 1.5 yılda bitirmeyi planlıyoruz." Sahipsiz at, eşek gibi hayvanların da burada bakımını yapacaklarını belirten Başkan Ağcan, "Bolu sınırları içerisinde hiç bir canlı sahipsiz kalmayacak. Sahipsiz olanların sahibi Bolu Belediyesi olacak" diye konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.