Gündem Bursada DEAŞlı canlı bomba adliyeye sevk edildi

Bursa'da DEAŞ'lı 'canlı bomba' adliyeye sevk edildi

Bursa'da polis operasyonuyla yakalanan, eylem hazırlığındaki DEAŞ'lı 'canlı bomba' Süleyman Elhamud ve beraberindeki 2 kişi, adliyeye sevk edildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Bursada DEAŞlı canlı bomba adliyeye sevk edildi
DEAŞ'lı Süleyman Elhamud ve 2 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından bu sabah adliyeye sevk edildi.

DEAŞ'a yönelik soruşturma kapsamında, 2021'de Çorum'da yakalanarak tutuklanan, yabancı uyruklu terör örgütü mensubu Muhammed Elali'nin evinde dijital materyaller ele geçiren ekipler, Bursa'da eylem yapılacağı yönünde bilgi edindi. Bunun üzerine soruşturmayı derinleştiren İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, harekete geçti.

Ekiplerin salı günü yaptığı operasyonda; DEAŞ terör örgütü mensubu, yabancı uyruklu Halid Aljasem ve Enes Elgannem ile canlı bomba eylemi yapacağı yönünde bilgiler bulunan Süleyman Elhamud, yakalanarak gözaltına alındı.

Canlı bomba saldırısı hazırlığındaki terörist Bursa'da yakalandı
GÜNDEM
Canlı bomba saldırısı hazırlığındaki terörist Bursa'da yakalandı

Şüpheliler, İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirilirken, adreslerde yapılan aramalarda dijital materyallere el koyuldu. DEAŞ'lı Süleyman Elhamud ve 2 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından bu sabah adliyeye sevk edildi.

İçişleri: Eylem hazırlığındaki DEAŞ'lı canlı bomba Şanlıurfa'da yakalandı
GÜNDEM
İçişleri: Eylem hazırlığındaki DEAŞ'lı canlı bomba Şanlıurfa'da yakalandı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.