|

CHP'li anket şirketi de Erdoğan dedi!

CHP'ye yakınlığıyla bilinen SONAR araştırma şirketinin sahibi Hakan Bayrakçı'nın, Köşk seçimleri için yaptığı ankette "AK Parti'nin adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimleri ilk turda kazanacağı" sonucu çıktı.

.
00:00 - 24/06/2014 Salı
Güncelleme: 10:23 - 24/06/2014 Salı
Yeni Şafak
CHP'li anket şirketi de Erdoğan dedi!
CHP'li anket şirketi de Erdoğan dedi!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini konu alan anketler ardı ardına yayınlanmaya başlanırken CHP ile MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ile Başbakan Erdoğan'ın olası oy oranları için çarpıcı rakamlar ortaya çıkıyor.

Sonar araştırma şirketinin Köşk anketine göre ise Erdoğan seçimleri ilk turda kazanıyor.

Sonar başkanı: Erdoğan ilk turda kazanır

Sonar'ın sahibi olan Hakan Bayrakçı, Aydınlık gazetesine yaptığı açıklamada 'Tayyip Erdoğan ilk turda seçimi kazanabilir. Kazanmasa bile yüzde 50'nin biraz altında kaçırır. Bu durumda ikinci turda Cumhurbaşkanı seçilmesi mukadderdir.' diyerek durumu özetledi.

İhsanoğlu'na destek yüzde 35.3'TE kaldı

Partilerin ve adayların oy oranlarını saptamak amacıyla yapılan ankette 'Cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi partinin adayına oy vereceksiniz?' sorusuna yüzde 46'sı 'Tayyip Erdoğan' cevabı verirken, 'İhsanoğlu'na oy vereceğim' diyenler yüzde 35.3'te kaldı.

Katılanların yüzde 6.2 si BDP/HDP'nin adayına oy verdi. Kararsızlar orantısal olarak dağıtıldığında Erdoğan yüzde 52.6 İhsanoğlu 40.3 oy alıyor.

10 yıl önce