Gündem DDK müfettişleri KPSS incelemesini tamamladı

DDK müfettişleri 'KPSS' incelemesini tamamladı

KPSS’de soruların sızdırıldığı iddiası üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevlendirmesi ile çalışmalarına başlayan Devlet Denetleme Kurulu müfettişleri, ÖSYM’de başlattıkları incelemesini tamamlandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
DDK müfettişleri KPSS incelemesini tamamladı
Arşiv

Ağustos ayı başında soruların sızdırıldığı iddiası gündeme gelmesiyle DDK müfettişleri ÖSYM'de inceleme başlatmıştı. Yapılan incelemeler tamamlandı ve müfettişler 2 aylık denetimin ardından ÖSYM'den ayrıldı.

İptal edilen KPSS'nin de 18 Eylül'de gerçekleşmesinin ardından müfettişler çalışmalarını bir süre daha sürdürdü ve o çalışmaların tamamlanması ile ÖSYM'den ayrıldı.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

DDK müfettişleri artık rapor yazım aşamasına geçecek ve ÖSYM'de tespit ettikleri sıkıntıları, önerileri raporlarına yazacak. DDK'dan ayrı olarak inceleme yapan YÖK denetleme Kurulu raporunu da inceleyecek olan DDK müfettişleri bu rapordaki tespitlere de kendi raporlarında yer verebilecek. ÖSYM'de soruların sızdırıldığına dair tespitler ile sorumlu görülen kişilerin tespit edilmesi halinde de ilgili kişiler Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletilecek.

DDK'nın hazırlayacağı nihai raporun ardından ÖSYM'de atılması gereken adımlar raporun öneriler bölümünde yer alacak. Daha güvenli bir sınav hazırlama sisteminin hayata geçmesi için yer alması beklenen önerilerin de hayata geçirilmesi planlanıyor.

YÖK KPSS ön inceleme raporunu bugün görüşecek
GÜNDEM
YÖK KPSS ön inceleme raporunu bugün görüşecek

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.