Gündem Gülen, CIAe rapor veriyor

Gülen, CIA''e rapor veriyor

Bir dönem Gülen hareketinin en etkin isimlerinden eski Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Latif Erdoğan çarpıcı açıklamalar yaptı: Gülen Yahudi bir CIA görevlisine belli periyotlar dâhilinde rapor sunuyor. Olan her hadiseyle ilgili hesap verdiğini çok defalar kendisinden dinledim. 8 yıl önce kendisini getirmek için ABD''ye gittim. Gözaltına alındım.

İstanbul Yeni Şafak
Gülen, CIA''e  rapor veriyor
Gülen, CIA''e rapor veriyor
1990'lı yıllarda cemaatin en etkili isimlerinden, eski Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Latif Erdoğan, önceki akşam A Haber'de yayınlanan Deşifre programında Fethullah Gülen'le ilgili şok edici açıklamalarda bulundu. Yıllar önce Gülen'in bir sohbet sırasında, orada bulunanların huzurunda 'Ben Allah'la görüştüm' dediğini aktaran Erdoğan, şunları aktardı: 'Gülen bana Allah ile konuştuğunu söyledi. 'Doğru, bu kainatı Hz. Muhammed'im için yarattım ama senin için de devam ettiriyorum' dedi. Bunu söyledi. Mesela, 'Ben öfkelendiğim zaman, dışarıda fırtına olur, ben öfkelendiğim zaman kasırga olur' demiştir. Bunu toplum biliyor. Çok tekrar etmiştir de. Fakat bunlarla biz mahkum etmedik onu. Bunu inanç haline getirince tehlikeli olmaya başladı...'

Bir dönem Gülen'in en yakınındaki kişi olarak bilinen ve yaklaşık 10 yıldır Gülen hareketinden uzak durmayı tercih eden Erdoğan, onun yanında geçirdiği yılları 'kayıp yıllar' olarak nitelendirdi. Gülen'in Savaş Ay'a yıllar önce verdiği bir röportajda 'Cebrail parti kursa oy vermem' demesiyle ilgili olarak ise Erdoğan, 'Farz-ı muhal bile olsa edebe aykırı. Onun böyle 'şathiye'ye varan sözleri vardır. O makamın sahibi olmadığı halde söylenen sözlerdir' dedi.

CIA KEFİL OLDU

Gülen'e ABD'de oturum vizesi anlamına gelen 'yeşil kart'ın verilmesi için üç CIA ajanının mahkemede kefil olduğunun hatırlatılması üzerine Latif Erdoğan, içinde Yahudilerin de bulunduğu bir grubun Gülen'e kefilliğinin tamamıyla 'imaj çalışması' olduğunu söyledi. Aynı durumun bazı uluslararası yayınlar tarafından Gülen'in 'yaşayan en önemli entelektüeller arasında gösterilmesi' olayında da geçerli olduğunu belirten Erdoğan, 'Bu türden listelere girmekle ne kazandınız? İmaj çalışması için organize şekilde böyle şeyler yapılıyor. Eskiden, bu gibi durumları zorlama da olsa hayra yorabilirdik ama son olaylardan sonra bu imkansız hale geldi' yorumunda bulundu.

AİDİYETİNİ KAYBETTİ

1999 yılından beri ABD'de ikamet eden Gülen'in Yahudi bir CIA görevlisine belli periyotlar dahilinde rapor sunduğunu söyleyen Erdoğan, 'Olan her hadiseyle ilgili hesap verdiğini çok defalar kendisinden dinledim. ABD'de durduğu sürece anti ABD anti İsrail söyleminde bulunması mümkün değil. Gülen çok yönlü bir esaret altında. Aidiyetini kaybetti. Ülkesinden uzaklaştıkça insan neler kaybettiğinin farkında olmuyor. Önceden İslam alemi için gözyaşı döken bir insan artık bunu umursamaz hale geliyorsa, bu şüphesiz bir kayıştır' diye konuştu. Gülen'in hareket mensuplarınca 'mehdi' olarak görülmesini ve kendisine 'kainat imamı' dedirtmesini de Erdoğan, komik bulduğunu dile getirdi.

Risale-i Nur devre dışı bırakılıyor

Fethullah Gülen'in Bediüzzaman ve Risale-i Nur'u devre dışı bırakma gayreti içinde olduğunu belirten Erdoğan, 'Bugün gelinen bir noktada ciddi bir proje var. Bediüzzaman ve Risale-i Nur devre dışı bırakılıyor. Hocaefendi Risale-i Nur'un kutsiyetini kullanıd. Cemaat bu sayede büyüdü. Geniş kitlelere ulaştı. Cemaat oluşumunun ekseninde Risale-i Nur var. Eğer Gülen o metodu kullanmasaydı cami cemaatinin dışına çıkamazdı. Ondan daha iyi hatipler de vardı' ifadelerini kullandı.

Getirmeye gittim gözaltına aldılar

8 yıl önce Gülen'i Türkiye'ye getirmek niyetiyle ABD'ye gittiği bilgisini veren Latif Erdoğan, daha uçaktayken ABD vizesinin iptal edildiğini, bu yüzden havaalanında gözaltına alındığını ve Gülen'le görüşemeden Türkiye'ye geri döndüğünü anlattı. Erdoğan, 'Kendisiyle görüşmeye gitmem için beni defalarca arayan Gülen, o günden beri 'geçmiş olsun' demek için bile aramadı' dedi. Gülen'in ülkeye dönmesinin kendisini kullananlar tarafından da engellendiğini dile getiren Erdoğan, 'Onu getirmek için ABD'ye gittiğimi telefonda birilerine söylemiştim. Tabii telefonlarım dinleniyordu. Yani bu niyetimi birileri biliyordu. Beni bu yüzden engellemiş olabilirler' ifadelerini kullandı.

'KARARLAR ÖNCE BANA GELİR'

Yaklaşık 15 yıl önce de telefonlarının Gülen tarafından dinletildiğini öğrendiğini kaydeden Erdoğan, 'Hocaefendi bana, 'Senin telefonlarını 15 yıldır dinletiyorum. Hizmet'i temsil ettiğin için, konumun gereği. Hakkını helal et' dedi. Hocaefendi'nin bir dinleme mekanizmasının olduğu herkesin malumudur. Daha Türkiye'deyken, 'Genelkurmay'da alınan kararlar Cumhurbaşkanı'na imzaya gitmeden benim önüme gelir' diyordu' şeklinde şok edici açıklamalarda bulundu.

Latif Erdoğan

Abone Ol Google News
Almanya'nın eski büyükelçisi skandal yazısında AB'ye seslendi:  Erdoğan'ın gitmesini bekleyin
Dünya

Almanya'nın eski büyükelçisi skandal yazısında AB'ye seslendi: Erdoğan'ın gitmesini bekleyin

Alman basınında Türkiye karşıtı provokatif yayınlara yer almaya devam ediyor. Son olarak iki ay öncesine kadar Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği görevini yürüten Martin Erdmann skandal bir yazı kaleme aldı. Frankfurter Allgemeine Zeitung'da yazdığı makalede AB'ye kendince akıl veren Erdmann "Erdoğan'ın gitmesini bekleyin" dedi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Gülay Uygun'un ölümüyle ilgili açıklama: El svaplarında atış artığına rastlanılmıştır
Gündem

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Gülay Uygun'un ölümüyle ilgili açıklama: El svaplarında atış artığına rastlanılmıştır

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Gülay Uygun'un ölümüne ilişkin açıklama da bulundu. Yapılan açıklamada "Kriminal incelemede sadece Gülay Uygun'un el svaplarında atış artığına rastlanılmıştır" denildi.

Tekstil üretim merkezi olan Denizli'de 4 bin yıllık tekstil atölyesi bulundu
Gündem

Tekstil üretim merkezi olan Denizli'de 4 bin yıllık tekstil atölyesi bulundu

Tarihten bu yana tekstil üretim merkezi olma unvanını koruyan Denizli'de, Çivril ilçesindeki kazılarda 4 bin yıl öncesine ait dokuma tezgahı parçaları, tekstil ürünleri ve aksesuarlara ait buluntular saptandı. Beycesultan Höyüğü'ndeki kazı çalışmalarına ilişkin bilgi veren Prof. Dr. Eşref Abay, "Geçen yıl tekstil üretime yönelik buluntular bizi heyecanlandırmıştı. Bu yılki kazı çalışmalarımızda evin kalan kısımları da açığa çıkarıldı. Bu çalışmalar sonucunda günümüzden 4 bin yıl öncesine ait bir tekstil atölyesinin burada var olduğunu tespit ettik. Evin içinde yanmış ahşaptan el tezgahı parçaları da var" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.