Gündemİbrahim Karagül Sosyal Yorumda Kudüs tüm tezgahları bozar

İbrahim Karagül Sosyal Yorum'da: Kudüs tüm tezgahları bozar!

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, sosyal medya canlı yayınında izleyicilerin merak ettiği soruları yanıtladı. Karagül, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağına dair iddialar için, "Kudüs meselesinde mazeret yok, kabul edemeyiz. Trump açıklasa da tanınmayacak" dedi. Karagül ayrıca Kudüs için harekete geçilmesi gerektiğini ve planların böyle bozulacağını ifade etti.

Haber MerkeziYeni Şafak
Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül
Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Facebook, Twitter ve Instagram'dan yapılan canlı yayında izleyicilerden gelen soruları yanıtladı.

Karagül, Ortadoğu'da yaşanan son gelişmelerden Avrupa'da meydana gelen olaylara birçok kritik konuyu izleyicilerden gelen sorular ışığında analiz etti.

İbrahim Karagül, Yeni Şafak İnternet Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik'in sunumuyla Sosyal Yorum yayında önemli açıklamalarda bulundu.

"Kudüs İsrail'e peşkeş çekiliyor"


Karagül'ün açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Kudüs meselesinde mazeret yok, kabul edemeyiz. Trump açıklasa da tanınmayacak. ABD'deki Yahudi lobisi Trump'ı Kudüs konusunda sıkıştırdı. Trump üzerinden Kudüs'ün işgalini meşru kılmaya çalışıyorlar.

Kudüs İsrail'e peşkeş çekiliyor. Özellikle bölgedeki rejimleri iyi incelememiz gerekiyor.

Kudüs'ü sattıklarını düşünüyorum

İsrail'in tezleri, yeni genç kuşak Arap yöneticiler tarafından kabul edildi. Anlaşmaya varıldı, BAE başı çekiyor. Suudi Arabistan'ı da yönlendirdi. Zaman geçtikçe öğreneceğiz. Kudüs pazarlığı ihanettir, Kudüs onları yakar. Senaryonun kurulduğunu görüyorum.

Trump'a yönelttiğimiz tepkilerin bir kısmını da Selman ve Zahid'e yönlendirmemiz lazım. Bölgenin direncini tasfiye etmeye dönük hamleler yapılıyor.

Kudüs meselesi bu coğrafyadaki tüm tezgahları bozar

Karmaşık ama bir o kadar da net bir cepheyle mücadele ediyoruz. 1. Dünya Savaşı'ndaki dalgayla aynı dalga. Teslim olarak direnemezsiniz. Suudi Arabistan ve BAE işbirliği ile direnmeye çalışıyor. Bütün bu tezgahları bozabilecek mesele Kudüs'tür. İslam'ın bütün mahremiyetini aşağılamaya çalışıyorlar. Harekete geçilmesi gerekiyor. Bundan sonra her şeyi güç belirler.

Karmaşık ama bir o kadar da net bir cepheyle mücadele ediyoruz. 1. Dünya Savaşı'ndaki dalgayla aynı dalga. Teslim olarak direnemezsiniz.

ABD'deki 'Sarraf' davası

Kılıçdaroğlu'nun imha operasyonu

Yolsuzluk üzerinden Kılıçdaroğlu'yla operasyon yönetiyorlar. 3. sınıf kağıtlarla yapılan operasyon, ekonomik darbe girişiminin Türkiye ayağıdır. Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin başına getirilmesi bu projeler içinmiş. 'Uygun' genel başkan diyebiliriz. Bunu en çok CHP'lilerin düşünmesi lazım. Bu bir ihanettir. FETÖ, 17-25 Aralık'ta neyse, şimdi ABD'deki davada Kılıçdaroğlu'dur. Operasyonun pazarlamacıları değişti. Kılıçdaroğlu patladı, eline sıkıştırılan belgelere inandır. Çocuk oyuncağı değil bu. Kılıçdaroğlu'nun imha operasyonudur."

Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor
Ekonomi

Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çiftçiler ile buluşmasında açıkladığı mazot ve gübre desteği ödemeleri bugün başlıyor. Saat 18:00'den sonra başlayacak ödemeler ile ortalama bir çiftçinin yıllık 30 bin TL olan mazot harcaması da 15 bin TL'ye kadar düşmüş olacak.
Galatasaray'a UEFA'dan kötü haber
Spor

Galatasaray'a UEFA'dan kötü haber

Galatasaray'ın UEFA'ya taahhüt ettiği başa baş harcamalar konusunda kuralallara uyamadığı ve sarı-kırmızılılara cezanın gündemde olduğu ifade edildi.
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Hayat

Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim

Ünlü türkücü Yavuz Bingöl dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar AK Parti'ye bir kez oy verdiğini söyleyen Bingöl, hayatı boyunca toplam üç oy kullanmış. Eskiden devletin millete haksızlık ettiğini şimdi ise milletin devlete haksızlık ettiğini belirten Bingöl, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Diktatör dediğiniz insana her şeyi söyleyebiliyor, konuşabiliyorsunuz. Bizim Cumhurbaşkanımız" ifadelerini kullandı.
Araç sahiplerine bir iyi bir kötü haber
Ekonomi

Araç sahiplerine bir iyi bir kötü haber

Yarından itibaren motorine zam geleceğini ifade eden Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, benzin konusunda ise bir fiyat artışı olmayacağını açıkladı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Bugün 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz...