Gündem Şırnakta bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu

Şırnak'ta bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, Şırnak'ta bir teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi. Böylece terör örgütünden kaçıp teslim olanların sayısı 1 Ocak'tan bu yana 154'e yükseldi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Şırnak haberleri: Şırnakta bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu
Arşiv

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Şırnak İl Jandarma Komutanlığının ikna çalışmaları neticesinde terör örgütüne 2015'te katıldığı tespit edilen örgüt mensubu kentte güvenlik güçlerine teslim oldu.

Böylece 1 Ocak'tan bu yana ikna yoluyla teslim olanların sayısı 154'e yükseldi.

Siirt'in Tandır Dağı bölgesinde 5 terörist etkisiz hale getirildi
OYNAT 00:22
Siirt'in Tandır Dağı bölgesinde 5 terörist etkisiz hale getirildi
Siirt'in Baykan ilçesinde Tandır Dağı bölgesinde, Jandarma Komando ve Jandarma Özel Harekat (JÖH) birliklerince gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 5 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'Yıldırım 11 Herekol Operasyonu kapsamında,Jandarma Komando ve JÖH Birliklerimiz bugün Siirt'te, 5 teröristi daha ölü ele geçirdi. Son 1 haftada; 22 terörist ölü, 5 teslim ve 2 sağ olmak üzere toplam 29 terörist etkisiz. Kahramanlarımıza teşekkürler' ifadelerini kullandı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.