Gündem Türk komutandan PKKlıya insanlık dersi

Şırnak'ta sağ ele geçirilen teröristlerin görüntüleri

Türk komutandan PKK'lıya insanlık dersi

Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesi Çukuryayla mevkinde 25 Ağustos'ta düzenlenen operasyonda 1'i sözde yönetici 2 PKK’lı terörist sağ olarak ele geçirilmişti. Yenisafak.com'un ulaştığı görüntülerde Türk komutanın PKK'lı teröristlere "Artık canın bize emanet. Bundan sonrası vatanın, milletin yapacağı iş" dediği duyuluyor.

Sertaç Aksan Yeni Şafak
Şırnak'taki operasyonda sağ olarak yakalanan teröristlerin görüntüleri ilk kez yayınladı.
Şırnak'taki operasyonda sağ olarak yakalanan teröristlerin görüntüleri ilk kez yayınladı.

Son zamanlarda güvenlik güçlerinin operasyonlarıyla darbe üzerine darbe alan PKK'da çok önemli isimler birer birer etkisiz hale getirilirken, örgütün sözde yöneticileri de teslim olmaya devam ediyor.

Güvenlik güçlerinin başarılı çalışmalarının ardından kimi operasyonlarda bazı PKK'lılar da sağ olarak ele geçiriliyor.

PKK'lı teröristlerin teslim alındığı görüntülere Yenisafak.com ulaştı
OYNAT 00:30
PKK'lı teröristlerin teslim alındığı görüntülere Yenisafak.com ulaştı
Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesi Çukuryayla mevkinde 25 Ağustos'ta düzenlenen operasyonda 1'i sözde yönetici 2 PKK'lı terörist sağ olarak ele geçirilmişti. Yenisafak.com'un ulaştığı görüntülerde Türk komutanın PKK'lı teröristlere 'Artık canın bize emanet. Bundan sonrası vatanın, milletin yapacağı iş' dediği duyuluyor.


Bu operasyonlardan biri de hatırlanacağı üzere 25 Ağustos'ta gerçekleştirilmiş ve biri sözde yönetici olmak üzere 2 PKK'lı terörist sağ olarak ele geçirilmişti. Operasyonda 2 PKK'lı terörist, 1 uzun namlulu silah ve 1 M16 silahı ile yakalanmıştı.

"Mazlum Goyi" kod adlı Mazlum Kaçan ve "Kahraman" kod adlı Lezgin Yarar oldukları belirlenen teröristler jandarmadaki sorgularının ardından Türk adaletine teslim edilmişti.

"Canınız bize emanet"

  • O ana ait görüntülerde PKK'lı teröristleri teslim alan komutanın yaptığı konuşma örgüte adeta insanlık dersi veriyor.
  • Komutanın, PKK'lı teröristlere, "Bundan sonra canın bize emanet. Bundan sonrası vatanın, milletin yapacağı iş. Akıllı durursanız ateş kullanmayız, akıllı durmazsanız yapacak bir şey yok, görevimizi yerine getiririz" dediği görülüyor.

Şırnak’ta 2 PKK’lı sağ olarak ele geçirildi
GÜNDEM
Şırnak’ta 2 PKK’lı sağ olarak ele geçirildi

/**/
10 bin bekçi alımı şartları
Gündem

10 bin bekçi alımı şartları

10 bin bekçi alımı şartları neler? Polis Akademisi 2018 Bekçi alımı başvuru şartları ve işlemleri. 10 bin bekçi alımı şartları neler, başvurular nasıl yapılır? Bekçi alımlarında adaylarda aranan en büyük özelliklerden bir tanesi herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmamak. 10 bin bekçi alımında adaylarda aranan şartlar pa.edu.tr adresinin duyurular kısmında detaylı bir şekilde yer alıyor.
Kim Milyoner Olmak İster'deki matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı
Hayat

Kim Milyoner Olmak İster'deki matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı

ATV ekranlarından Murat Yıldırım'ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'in 12 Kasım Pazartesi akşamı yayınlanan yeni bölümündeki ilginç matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı. 'Bir çikolata ve bir sakızın toplam fiyatının 11 lira olduğu markette, çikolata sakızdan 10 lira daha pahalıysa sakızın fiyatı nedir?' sorusuna yarışmacı doğru cevap veremedi. Soru, saatlerce Twitter'da konuşuldu.
Hamas İsrail'in Demir Kubbe'sini çökertti
Dünya

Hamas İsrail'in Demir Kubbe'sini çökertti

İsrail dün gece Gazze'ye bomba yağdırdı. Hamas'ın askeri kolu Kassam Tugayları ise, İsrail'in beklemediği bir karşılık verdi. Kassam askerleri, roketleriyle İsrail'in sürekli övündüğü hava savunma sistemi 'Demir Kubbe'nin zaafiyetini tespit ederek başarısızlığa uğrattı. Türkiye ve Etki Alanındaki Bölgeler Savunma Analisti Turan Oğuz, atılan 400'e yakın roketin sadece 100'ünü önleyebilen İsrail ordusunun hayal kırıklığı Demir Kubbe'yi yenisafak.com'a değerlendirdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.