Gündem Tursitleri alana götürmek için dünyaları gezdiren taksici konuştu

Tursitleri alana götürmek için dünyaları gezdiren taksici konuştu

İstanbul'a gelen Suudi Arabistan'lı turisti yolu uzatarak Sabiha Gökçen Havalimanı'na götürdüğü belirtilen taksi şoförü mahkemeye çıktı. Taksici Enver C. savunmasında, "Yolda sürekli bağırarak konuştukları için dikkatim dağıldı, sapakları kaçırdım" dedi.

Haber Merkezi IHA
Yarım saatlik yol için İstanbul'u dolaştırdı: 10 yıla kadar hapsi istendi.
Yarım saatlik yol için İstanbul'u dolaştırdı: 10 yıla kadar hapsi istendi.

Suudi Arabistanlı müşteriyi, yolları bilmemesinden faydalanıp İstanbul'u dolaştırarak Sabiha Gökçen Havalimanı'na götürdüğü iddiasıyla hakkında dava açılan ve yakalama kararı çıkarılan Enver C., savunmasında müştekiden ücret almadığını belirterek , "Yolda sürekli bağırarak konuştukları için dikkatim dağıldı, sapakları kaçırdım" dedi.

Karaköy'den aldığı Suudi Arabistanlı turisti, yolları bilmemesinden faydalanarak yolu uzatıp Sabiha Gökçen Havalimanı'na götürdüğü iddia edilen taksici Enver C., "nitelikli dolandırıcılık" suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıktı.

Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, ilk celsede hazır bulunmadığı için hakkında yakalama kararı çıkarılan tutuksuz sanık Enver C. katıldı.

"Bağırarak konuştular, dikkatim dağıldı"

Savunması sorulan sanık Enver C., olay günü müştekiyi yanındakilerle birlikte Karaköy'den Sabiha Gökçen Havalimanı'na götürmek için taksiye aldığını söyleyerek, şöyle devam etti:

  • "Bana, 'En hızlı şekilde hangi yoldan gidersek oradan gidelim' dediler. Bunun üzerine Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden Anadolu yakasına geçtim. Otobanda devam ederken trafiğin de yoğun olması nedeniyle daha sakin yollardan gitmek istedim. Yanlışlıkla Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne giden yoldan girdim. Yolda müşteki ve yanındakiler sürekli bağırarak konuştukları için dikkatim dağıldı. Sapakları kaçırarak havaalanı yerine Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün olduğu tarafa çıktım" dedi.

"Yol parası almadım, köprü ve otoban ücretlerini istemedim"

Mecbur kalarak köprüden karşıya geçtiğini kaydeden sanık, "Daha sonra tekrar dönerek müştekiyi Sabiha Gökçen Havalimanı'na gecikmeli olarak bıraktım. Bu hata benden kaynaklandığı için taksimetrede yazan bedel olan 380 TL'yi müştekiden almadım. Köprü ve otoban ücretlerini de talep etmedim" ifadelerini kullandı.

Yarım saatlik yol için İstanbul'u dolaştırdı: 10 yıla kadar hapsi istendi.

"Yolcular benden 8 bin TL para istedi, vermedim"

Sanık savunmasının devamında, "Müşteki ve yanındakiler uçaklarını kaçırmış olmaları nedeniyle benden 8 bin TL para talep ettiler. Ben vermeyeceğimi söylediğim için benim hakkımda şikayette bulundular. Ben dolandırmak gayesiyle hareket etmedim, kasten bir eylemim olmamıştır" diyerek beraatini istedi.

Mahkeme, sanığın savunmasının alınmasına yönelik çıkarılan yakalama emrinin savunması alındığından kaldırılmasına hükmetti. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Yarım saatlik yol için İstanbul'u dolaştırdı: 10 yıla kadar hapsi istendi
GÜNDEM
Yarım saatlik yol için İstanbul'u dolaştırdı: 10 yıla kadar hapsi istendi

İstanbul'dan Gebze'ye gitmek isteyen turiste dudak uçuklatan fiyat tarifesi
GÜNDEM
İstanbul'dan Gebze'ye gitmek isteyen turiste dudak uçuklatan fiyat tarifesi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.