Gündem Zülfü Livanelinin Selahattin Demirtaş paylaşımı olay oldu Edebiyatımızın usta kalemi

Zülfü Livaneli'nin Selahattin Demirtaş paylaşımı olay oldu: Edebiyatımızın usta kalemi

Bir dönem CHP’de siyaset yapan sanatçı Zülfü Livaneli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla sosyal medyada gündem oldu. Terör soruşturmalarından cezaevinde bulunan HDP'nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Efsun adlı kitabını paylaşan Livaneli, "Edebiyatımızın usta kalemi" ifadelerini kullandı. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, Livaneli'yi topa tuttu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Zülfü Livanelinin Selahattin Demirtaş paylaşımı olay oldu: Edebiyatımızın usta kalemi
Zülfü Livaneli

Eski CHP'li sanatçı Zülfü Livaneli, Twitter hesabından Selahattin Demirtaş'ın 'Efsun' isimli imzalı romanını paylaştı. Livaneli'nin paylaşımı kısa sürede gündem olurken, tartışmanın da fitilini ateşledi.

Livaneli paylaşımında "Edebiyatımızın usta kalemlerinden Selahattin Demirtaş’ın son romanını zevkle okuyorum. Teşekkürlerimle. Zor koşullarda, uzun sürelerde verdiği, insancıllık ortak temalı, 4 eserini de okumanızı öneriyorum. Giderek gelişen bir dil ve derinleşen konular." ifadelerini kullandı.

Çok sayıda kullanıcı bebek katili Demirtaş'a methiyeler düzen Livaneli'ye eleştiri yağdırdı. O eleştirilerden bazıları:

Eski CHP vekili Zülfü Livaneli: Kimse bana ‘FETÖ’ dedirtemez
GÜNDEM
Eski CHP vekili Zülfü Livaneli: Kimse bana ‘FETÖ’ dedirtemez

Livaneli: Kimse bana ‘FETÖ’ dedirtemez

Bir dönem CHP’de siyaset yapan sanatçı Zülfü Livaneli, geçtiğimiz aylarda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) için "Gülen hareketi" demişti. Livaneli, FETÖ'den bahsederken "Bu Fetullah meselesinde benim ağzıma kimse FETÖ falan gibi o tabirleri takamaz. Bu Gülen hareketinin kiminle ilişkili olduğunu kimin kime şefaat ettiğini gazeteciler lütfen araştırın. Ön yargıyla hareket etmesin kimse" ifadelerini kullanmıştı .

Eski CHP vekili Zülfü Livaneli: Kimse bana 'FETÖ' dedirtemez
OYNAT 00:28
Eski CHP vekili Zülfü Livaneli: Kimse bana 'FETÖ' dedirtemez
Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'la ilgili sözleriyle gündeme gelen, bir dönem CHP'de siyaset yapan sanatçı Zülfü Livaneli, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) için “Gülen hareketi” dedi.

Halk TV'de bir programda konuşan Livaneli, FETÖ'den bahsederken “Bu Fetullah meselesinde benim ağzıma kimse FETÖ falan gibi o tabirleri takamaz. Bu Gülen hareketinin kiminle ilişkili olduğunu kimin kime şefaat ettiğini gazeteciler lütfen araştırın. Ön yargıyla hareket etmesin kimse” ifadelerini kullandı.

Livaneli'nin eski Başbakan Bülent Ecevit'i ima ederek söylediği sözleri sırasında sunucu Şirin Payzın'ın apar topar araya girerek konuyu değiştirmesi de dikkatlerden kaçmadı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.