Hayat Anadolu yakasının yeni sanat merkezi

Anadolu yakasının yeni sanat merkezi

Anadolu yakasında ilk kez kapılarını açmaya hazırlanan G&G Sanat Merkezi, çağdaş resim sanatının Türkiye'deki en önemli temsilcilerinden Devrim Erbil’in “Çeşitlemeler” temalı sergisini 2 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında sanatseverler ile buluşturacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Anadolu yakasının yeni sanat merkezi
Devrim Erbil’in “Çeşitlemeler” temalı sergisini 2 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında sanatseverler ile buluşturacak.

Ressam Güher Elçiçek tarafından Göztepe’de kurulan ve ekim ayında ilk kez kapılarını açacak olan G&G Sanat Merkezi, yepyeni bir heyecanla, sanata öncülük ederek Anadolu yakasının en önemli sanat merkezlerinden biri olmaya aday.

Açılışını küratörlüğünü Ressam Ahmet Özel’in üstlendiği ve Çağdaş Türk resminin en önemli temsilcilerinden olan Devrim Erbil’in ‘Çeşitlemeler’ sergisi ile yapacak olan sanat merkezi, sergiyi görmek isteyenler tarafından 2 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında her gün 11:00 -18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Ressam Güher Elçiçek
Ressam Güher Elçiçek

Anadolu yakasında Göztepe - Çiftehavuzlar’ da Beyaz Köşk’ de açılacak G&G Sanat Merkezi, yıl boyunca sergiler, seminerler, workshoplar, söyleşiler ve kurslarla sanatseverlere ve genç yeteneklere kapılarını açacak. Merkez, Türk ve dünya sanatının önemli isimleri ile gerçekleştirilecek sergilerin yanı sıra, resim, seramik, gravür atölyeleri ile birlikte sanatseverlerin hizmetine açılmış olacak. Sanatseverler, Beyaz Köşk’ün her katında farklı disiplinlerle buluşarak, yüzyıllık çam ağaçları bulunan bahçesinde rahatlıkla kahvelerini yudumlarken, sanatçılarla sohbet olanağı bulacak, isterlerse çeşitli kurslara da katılabilecekler.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.