Hayat Başkentte Kutsal Emanetler Sergisi ve Kitap Fuarı

Başkentte 'Kutsal Emanetler Sergisi ve Kitap Fuarı'

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Altınpark'ta "Kutsal Emanetler Sergisi ve Kitap Fuarı" açıldı. Sergide büyüklüğü ile Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Kur'an-ı Kerim'in de bulunduğunu aktaran Gökçek, kitap fuarına ise çok sayıda yayınevinin katıldığını belirtti.

Haber Merkezi AA
Başkentte Kutsal Emanetler Sergisi ve Kitap Fuarı
"Sergideki eserler, Kutsal Emanetler Müzesi'nde sergilenecek eserlerin bir kısmı."

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Altınpark'ta "Kutsal Emanetler Sergisi ve Kitap Fuarı" açıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, etkinliğin açılışında konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sergide nadide eserler bulunduğunu bildirdi.

Gökçek, şunları kaydetti:

"Özellikle yıllarca Kabe'ye örtülük yapmış birçok eser var elimizde. Peygamber Efendimiz'in mezarında bulunan, üstüne örtülen eserlerimiz var burada. Bunlardan 14 tanesini burada sergileyeceğiz. Sergideki eserler, Kutsal Emanetler Müzesi'nde sergilenecek eserlerin bir kısmı. İçeride göreceğiniz Kabe kapısı örtülerinden biri, Kanuni Sultan Süleyman hazretlerinin, Kabe'nin kapısına zamanında yaptırdığı örtü. Yani tam anlamıyla bir servet, gördüğünüz zaman gerçekten hayran olacaksınız."

Sergide büyüklüğü ile Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Kur'an-ı Kerim'in de bulunduğunu aktaran Gökçek, kitap fuarına ise çok sayıda yayınevinin katıldığını belirtti.

Arıcılar uyarıldı: Görür görmez ihbar edin
HAYAT
Arıcılar uyarıldı: Görür görmez ihbar edin
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.