Hayat Kitaplar kütüphaneden

Kitaplar kütüphaneden

Merkezefendi Şehir Kütüphanesi, sunduğu imkanlarla dikkat çekiyor. Bahçesinde piknik alanı da bulunan kütüphane, ziyaretçilere ücretsiz çay, çorba ve kahve ikramı yapıyor.

Abone Ol Google News
Aylin İzmir Yeni Şafak
Kitaplar kütüphaneden
Yaklaşık üç ay önce Zeytinburnu Belediyesi tarafından Merkezefendi'de açılan Şehir Kütüphanesi, sessiz sakin konumu ve verdiği hizmetlerle kitapseverlerin uğrak noktası oldu. Resmi açılışının yıl sonunda yapılması planlanan kütüphanede diğer kütüphanelerden farklı olarak çay, çorba ve kahve ikramları ücretsiz olarak yapılıyor. Kütüphaneye üniversite ve kurum sınavlarına hazırlanan öğrenciler kadar araştırma yapmak ve kitap okumak için de pek çok yetişkin geliyor. Sabah 09.00 ile akşam 23.00 arasında hizmet hizmet veren kütüphanede şu an 20 bin kitap bulunuyor. Kütüphane sorumlusu Hazel Yılmaz "Kütüphanemizde 50 bin kitap bulundurmayı hedefliyoruz. Kitaplarımızın kaydı devam ettiği için şu an sadece ödünç verebiliyoruz. Okulların açılmasıyla birlikte kütüphanemize olan ilgi de arttı. Öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda kütüphanemize farklı türde kitaplar kazandıracağız"diyor.

PİKNİK YAPIP KİTAP OKUYORLAR

Hazel Yılmaz, sözlerine şöyle devam ediyor: "Toplumun bilgiye ihtiyacı var ve biz de bu eksikliği gördüğümüz için bu kütüphaneyi kurmaya karar verdik. İnsanlara kütüphanelerin sıkıcı değil de eğlenceli yerler olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Burada kafelerimiz var. Ziyaretçilerimize her türlü içeceği ücretsiz olarak veriyoruz." Gelen ziyaretçilerin dışarıda piknik yapıp ardından kütüphaneye gelerek kitap okuduğunu da sözlerine ekliyor.

Merkezefendi Şehir  Kütüphanesi'nin sessiz ve sakin ortamı iyi bir çalışma  imkanı sunuyor.
Merkezefendi Şehir Kütüphanesi'nin sessiz ve sakin ortamı iyi bir çalışma imkanı sunuyor.


Haftanın altı günü buradayız


Kütüphaneye yaklaşık bir aydır gelen Tayfun Çeçen, önceden Beyazıt'taki kütüphaneye gidiyormuş. Çeçen, "Burası bizim için bulunmaz bir nimet. Sabah 9'da geliyorum. Akşam 7'de çıkıyorum. Ortam ve verilen hizmet çok hoşuma gidiyor. Burada gerçekten çok özverili çalışan bir ekip de var" diyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.