Hayat Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kuran-ı Kerim

Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kuran-ı Kerim

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Kanuni Sultan Süleyman tarafından Ahmet Karahisari’ye yaptırılan 70x50 santimere ebadında, 40 kilogram ağırlığındaki Kuran-ı Kerim’in kopyası sergilenmek üzere Batman’a gönderdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kuran-ı Kerim
Kanuni Sultan Süleyman tarafından Ahmet Karahisari'ye yaptırılan 70x50 santimetre ebadında, 40 kilogram ağırlığındaki Kuran-ı Kerim'in kopyası sergilenmek üzere Batman'a getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Merkez Kız İmam Hatip Anadolu Lisesine gönderilen Kuran-ı Kerim, burada camekan içerisinde muhafaza edilecek.

Okul Müdürü Mehmet Nezir Ceylan, büyük boyutlu Kuran-ı Kerim'e kendileri gibi tüm öğrencilerin de hayran kaldığını söyledi.

Ceylan, Kuran-ı Kerim'in orijinalinin, Topkapı Sarayı'nda Ahmet Karahisari Mushaf-ı Şerifi adıyla sergilendiğini ifade ederek, "Kanuni Sultan Süleyman'ın emri ile Karahisari'ye yaptırılan bu eser, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce çoğaltılarak halkımıza sunmuştur. Kuran-ı Kerim'i bir camekan içerisinde sergilemekteyiz. Her gün bir sayfasını açarak öğrencilerimizin okumasını sağlayacağız. Altına da mealini vereceğiz ki öğrencilerimiz okuduğunun anlamını da öğrensin. Tezhip sanatının gelişmesi için de öğrencilerimize örnek olacak" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.