Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Hayat Türkiyenin Oscar adayı 7 Koğuştaki Mucize oldu

Türkiye'nin Oscar adayı 7. Koğuştaki Mucize oldu

Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in yaptığı "7. Koğuştaki Mucize" filmi, 93'üncü Akademi Ödüllerinde yarışmak üzere, Türkiye'nin En İyi Uluslararası Film Oscar adayı olarak belirlendi. Filmin oyuncu kadrosunda Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal ve Yurdaer Okur yer alıyor.

Haber Merkezi AA
Türkiyenin Oscar adayı 7. Koğuştaki Mucize oldu
7. Koğuştaki Mucize filminin başrolünde Aras Bulut İynemli yer alıyor.

Türkiye'nin En İyi Uluslararası Film Oscar adayı, Mehmet Ada Öztekin'in yönetmenliğini yaptığı "7. Koğuştaki Mucize" filmi oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Sinema Genel Müdürlüğü ile sinema alanındaki meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 16 kişilik Seçici Kurul, 93'üncü Akademi Ödülleri (Oscar) En İyi Uluslararası Film Dalı'nda Türkiye adayını belirledi.

Seçici Kurul'un bugün gerçekleştirdiği toplantıda, Sinema Meslek Birlikleri Güç Birliğine başvuran 23 film değerlendirildi.

Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in yaptığı "7. Koğuştaki Mucize" filmi, kurul tarafından Türkiye'nin En İyi Uluslararası Film Oscar adayı olarak belirlendi.

7. Koğuştaki Mucize

Türkiye'nin Oscar adayı olan film, kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediniyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal ve Yurdaer Okur başta olmak üzere başarılı pek çok oyuncu yer alıyor.

7. Koğuştaki Mucize'yi 8 haftada 5 milyon 64 bin 317 kişi izledi
HAYAT
7. Koğuştaki Mucize'yi 8 haftada 5 milyon 64 bin 317 kişi izledi

Yılın en çok izlenen filmleri belli oldu: İlk üçü yerli yapım
HAYAT
Yılın en çok izlenen filmleri belli oldu: İlk üçü yerli yapım

Cristiano Ronaldo ve ailesini ağlatan Türk
FOTOĞRAF 8
Title
​Koronavirüs salgını sebebiyle ailesiyle birlikte evine kapanan Cristiano Ronaldo, idmanlarını aksatmadığını ifade ederken çocuklarıyla harika vakit geçirdiğini söyledi.
Title
Portekizli yıldız ve eşi ülke basınına konuşurken salgın sürecinde yetkililerin açıkladığı kurallara uyduklarını belirttiler ve vakitlerini nasıl değerlendirdiklerini anlattılar.
Title
Georgina Rodriguez, yaptıkları açıklamalarda boş zamanlarında film izlediklerini söylerken Türk yapımı bir film sebebiyle çok etkilendiklerini söyledi.
Title
7. Koğuştaki Mucize'yi izleyen ve filmden etkilenen isimlere; Brezilyalı futbolcu Neymar ve ünlü DJ Snake’ten sonra Meksikalı oyuncu Thalia , Cristiano Ronaldo ve Georgina Rodriguez de katıldı.
Title
Georgina Rodriguez Instagram hesabının story bölümünde filmin tanıtımını paylaşıp “Güzel film, siz izlediniz mi” notunu düştü.
Title
7. Koğuştaki Mucize, 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediyor. 1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo'nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova'nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir.
Title
Önceki günlerde Neymar da filmin kendisini etkilediğini paylaşmıştı.
Title
Cristiano Ronaldo ve ailesini ağlatan Türk
Koronavirüs salgını sebebiyle ailesiyle birlikte evine kapanan Cristiano Ronaldo, idmanlarını aksatmadığını ifade ederken çocuklarıyla harika vakit geçirdiğini söyledi. Bununla birlikte Portekizli yıldızın evinden, Türk medyasını da ilgilendiren bir paylaşım geldi.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.