|

Erdem Canpolat depremde yaşadığı korku dolu anları anlattı: Cehennemden çıktık

Kasımpaşa'nın genç kalecisi Erdem Canpolat, takım olarak Hatay'da yakalandıkları depremde şoka girdiklerini belirtti. Yaşadıklarını "Cehennemden zamanında çıkmayı başardık" sözleriyle anlatan Canpolat, hayatlarını kurtaran durumun otel değişikliği olduğunu vurguladı.

10:59 - 14/02/2023 Salı
DHA
Erdem Canpolat
Erdem Canpolat

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili kapsayan depremin 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki depremler esnasında Hatay'da olan Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa'nın gurbetçi kalecisi Erdem Canpolat, deprem anında yaşadıklarıyla ilgili konuştu. Almanya'nın önde gelen gazetelerinden BILD'e konuşan 21 yaşındaki kaleci, Hatay deplasmanlarında sürekli kaldıkları otelin dolu olmasından dolayı başka bir otele rezervasyon yaptırdıklarını ve bir önceki otelin depremlerle birlikte yıkıldığını belirtti. Bu durumun hayatlarını kurtardığının altını çizen Canpolat, "Hatay'daki asıl takım otelimiz depremde tamamen yıkıldı. Geriye dönüp baktığımızda, orada kalmadığımız için çok şanslıydık. Bizim yaşadıklarımızdan daha kötü şeyler de olabilirdi. Cehennemdi" ifadelerini kullandı.


"Yorganın altına saklandım ve Allah'ın bizi koruyacağını umdum"

Deprem anında yaşadıklarını anlatan Erdem Canpolat, "Saat sabahın 4'ünü biraz geçiyordu. Otelin sallanmasıyla uyandım ama ilk başta hiçbir şey düşünmedim. Bunun bir rüya olduğunu düşündüm ve geri döndüm. Ama sonra otel yine sallandı. Camlar paramparça oldu, televizyon ve lambalar odanın diğer tarafına fırladı, bir dolap devrildi. Yorganın altına saklandım ve Allah'ın bizi koruyacağını umdum" şeklinde konuştu.


"Otel terlikleriyle kırık camların üzerinden geçtim"

Depremin şiddetinin farkına vardığı andan itibaren odadan çıkmak için acele ettiğini söyleyen genç eldiven, "Otel çökebilirdi. Çok çabuk çıkmam gerektiğini biliyordum. Bir tişört, pantolon ve havlu kumaştan yapılmış beyaz otel terliklerini giyip kırık camların üzerinden geçtim. Koridorda diğer oyuncularla karşılaştım. 'Bu nedir? Buradan canlı çıkabilir miyiz?' diye bana sorular sordular" diye konuştu.


Şoka girdiklerini ve takımdaki oyuncular, teknik heyet ve çalışanlarla birlikte otelden çıkmayı başardıklarını belirten Canpolat, daha sonra İstanbul'a özel bir uçakla geri döndüklerini söyledi. Havalimanına doğru giderken otobüste karşılaştığı tabloyu ise Canpolat, "Havalimanına giderken yıkılmış evler gördük. Tam bir felaketti. Allah'a şükür cehennemden zamanında çıkmayı başardık" sözleriyle anlattı.
#Erdem Canpolat
#Hatay
#Kasımpaşa
1 yıl önce
default-profile-img