SPOR

Kuzey Kore: Dünya Kupası Finali'ndeyiz

Kuzey Kore'de devlet kontrolündeki medya, Kuzey Kore Milli Takımı'nın Brezilya'da gerçekleşen 2014 Dünya Kupası'nda finale çıktığına dair haberler yapmaya başladı. Halkına başarılı olduklarına dair yanlış bilgi veren mevcut yönetim, finaldeki rakiplerini 'Ronaldolu Portekiz' diye ifade etti.

3Puan Yeni Şafak
Ülkesindeki tüm medya ve iletişim ağına sahip olan devlet başkanı Kim Jong'un zaman zaman halka dünyadan kopuk bir şekilde ülkesinin başarı yakaladığı konusunda yalan haberler yaptırdığı biliniyor.

Kuzey Kore'de bir haber programında Kuzey Kore Milli Takımı'nın Portekiz ile finalde karşılaşacağı belirtildi. Devlet başkanı Kim Jong'un montajla halkı selamlarken eklenmiş bir videosu ile Kuzey Kore halkı inandırılmaya çalışıldı. Kuzey Kore Milli Takımı, 2014 Dünya Kupası elemelerinde, daha grup aşamalarında elenmişti.

Ronaldo'ya rakip olduk!

Habere göre Kuzey Kore, Japonya'yı 7-0, ABD'yi 4-0 ve Çin'i 2-0 mağlup edip finalde Cristiano Ronaldo'lu Portekiz ile karşılaşmaya hak kazandı.

Gerçek final Almanya ile Arjantin arasında oynanacak olsa da Kuzey Kore'de bu tip haberler yayınlanmaya devam ediyor.

Yayınlanan videoda Kuzey Kore Milli Takımı'nın eski bir maçındaki seromoni, Brezilya'dan bir stad, Kuzey Kore'nin bir golü ve devlet başkanı Kim Jong'un taraftarları selamlayışı montajlanıp yayınlanıyor.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Diego Maradona'nın Türk futbolu ve Beşiktaş h...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+