Teknoloji280 karakterli tweetleri engelleyen Chrome eklentisi

280 karakterli tweetleri engelleyen Chrome eklentisi

Twitter büyük bir adım tartışmalara yol açan 140 karakter limitini 2 katına çıkarttı. Bazı dillerde 140 karakterin kullanıcıları zorladığı gerekçesiyle başlatılan denemeler sosyal medyada farklı tepkiler aldı.

Haber MerkeziYeni Şafak
Twitter geçtiğimiz günlerde 280 karakterli tweetleri denemeye başlamıştı.
Twitter geçtiğimiz günlerde 280 karakterli tweetleri denemeye başlamıştı.

Sosyal paylaşım devi Twitter, iletilerindeki karakter üst limitini 140’tan 280’e çıkaracağını ve denemelere başladığını duyurmuştu. Sosyal medyada bu değişiklik olumlu ve olumsuz tepkilerle yorumlandı. Eğer bu değişiklik sizin için olumsuzsa 140 karaktere dönüş yapabileceğiniz bir Chrome eklentisi var.

  • Block 280 isimli eklenti, 140’tan fazla karaktere sahip tweetleri engelliyor. Bu eklentinin çalışma prensibi çok basit. Açma ve kapama düğmesi olan eklenti ile keyfinize göre tweetleri filtreleyebileceksiniz.

Uygulamayı tasarlayan Conor Browne, sosyal medyada 280 karakterli tweetlere verilen olumsuz tepkilerden etkilendiğini söyledi. Kendisi aynı zamanda Pokemon NO! Eklentisini yapan kişi. Pokemon NO! İsimli eklenti de geçtiğimiz yıl çok fazla konuşulan Pokemon GO oyunu ile ilgili haberleri filtreliyordu. Aynı şekilde Game of Thrones Blocker isimli benzer bir uygulama da mevcut.

Demirci direnemedi
Dünya

Demirci direnemedi

Suriye’de Esed rejiminin 2012’den sonra PKK’ya devrettiği Afrin’de örgüt, ilçeye çeşitli pagan heykel ve sembolleri dikerek militanlara ideal aşılamaya çalışıyordu.
'Muhammed'in ordusu geri döndü'
Dünya

'Muhammed'in ordusu geri döndü'

TVNET Özel Yayını'nda Çanakkale Zaferi ve Afrin'in teröristlerden temizlenmesini değerlendiren ASSAM Güvenlik Uzmanı Ersan Ergür, "Bu ordu, Mescid-i Aksa'da, Mekke'de, Medine'de peygamberlik sancaktarlığını yaptı. Mehmetçik bu bölgelerden çekildikten sonra, Müslümanların kanadı kırılmış ve Kudüs'e ve Mescid-i Aksa'ya namahrem eli değimiştir. İşte bugün 18 Mart'ta Afrin'in alınmasıyla, şu sloganı rahatlıkla söyleyebilirim ki, 'Gidin emperyalistlere söyleyin ki, Muhammed'in ordusu geri döndü.." ifadelerini kullandı.
'Özgür Suriye Ordusu'nda büyük değişim yaşandı'
Dünya

'Özgür Suriye Ordusu'nda büyük değişim yaşandı'

TVNET Özel Yayını'na katılan Gazeteci Mete Sohtaoğlu, Afrin operasyonun önemli bir parçası olan Özgür Suriye Ordusu ile ilgili "Bazı kesimlerce küçümsenen ya da askeri tecrübe bakımından tecrübesi olmadığı iddia edilen Özgür Suriye Ordusu'nun özgüveninin geriye geldiğini görüyoruz. 7 yıl önceki ÖSO birlikleriyle, mevcut ÖSO birlikleri arasında ciddi farklılıklar var" dedi.
Onazi Galatasaray maçında cezalı duruma düştü
Spor

Onazi Galatasaray maçında cezalı duruma düştü

Trabzonspor'un Yeni Malatyaspor'la oynadığı maçta sarı kart gören Nijeryalı orta saha oyuncusu Ogenyi Onazi Galatasaray maçı öncesinde cezalı duruma düştü.
Güvenlik güçleri için üretilen cihaz piyasada satışa çıkarıldı
Teknoloji

Güvenlik güçleri için üretilen cihaz piyasada satışa çıkarıldı

iPhone’ların şifrelerini güvenlik güçleri ve güvenlik kurumlarının kırabilmesi için üretilen GrayKey adlı cihaz, piyasada satılmaya başladı. Çalıntı iPhone’ları korsan olarak satışa çıkarmasına da neden olacak bu cihaz, kötü niyetleri insanların eline geçtiğinde cihaz sahibinin tüm kişisel bilgilerinin de çalınmasına imkan sağlıyor.