Teknoloji Bakan Varank Türkiye inovasyonda tarihinin en yüksek seviyesinde

Bakan Varank: Türkiye inovasyonda tarihinin en yüksek seviyesinde

Küresel İnovasyon Endeksi 2022 raporu açıklandı. Türkiye 14 basamak birden yükselerek 37. sıraya çıktı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, rapora ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Varank, "Türkiye, tarihinin en yüksek seviyesinde. 20 yılda sıfırdan inşa ettiğimiz ar-ge ve inovasyon ekosistemi yeni başarı hikayeleri yazmaya devam edecek." dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Bakan Varank: Türkiye inovasyonda tarihinin en yüksek seviyesinde
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank

Türkiye, Küresel İnovasyon Endeksi'nde yükseliş gerçekleştirdi. Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank rapora ilişkin detayları paylaştı.

Bakan Varank "Küresel İnovasyon Endeksi 2022 raporu açıklandı. Türkiye, tarihinin en yüksek seviyesinde! Son iki yılda 14 basamak yükselerek, 132 ülke içinde 37. sıraya yerleştik. 20 yılda sıfırdan inşa ettiğimiz ar-ge ve inovasyon ekosistemi yeni başarı hikayeleri yazmaya devam edecek!" dedi.

Bakan Dönmez: Türkiye en güvenilir tedarikçilerden biri olur
EKONOMİ
Bakan Dönmez: Türkiye en güvenilir tedarikçilerden biri olur

THY'nin başarısı Alman medyasında: Bizi geçtiler
EKONOMİ
THY'nin başarısı Alman medyasında: Bizi geçtiler

Milli Savunma Bakanlığı paylaştı: Dakikada 80 atış yapan Milli Deniz Topu
FOTOĞRAF 13
Title
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), dakikada 80 atış yapan Milli Deniz Topu’nun görüntüsünü ilk kez paylaştı.
Title
MSB Twitter hesabından dakikada 80 atış yapan Milli Deniz Topu’nun görüntüsünü ilk kez paylaştı.
Title
Paylaşımda, “Milli Savunma Bakanlığının tasarım ve performans sorumluluğunda İstanbul Tersanesi Komutanlığı ve MKE ile birlikte geliştirilen 7662 mm Milli Deniz Topu, dakikada 80 atış yapabiliyor” ifadelerine yer verdi.
Title
76mm 62 kalibre Milli Deniz Topu; hava savunma harbi, su üstü harbi ve kara bombardımanı görevlerinde kullanılabilecek.
Title
Dakikada 80 atım hızına ve 5 farklı atış moduna sahip. Standart mühimmat ile 16 km, artırılmış menzilli mühimmat ile 20 km etkili menzil sunuyor.
Title
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen Mili Deniz Topu, henüz daha gemiye entegre edilmeden yabancı birliklerin ilgisini çekti ve 3 ülkeyle sözleşme imzalama aşamasına gelindi.
Title
MKE AŞ Genel Müdürü Akdere konuyla ilgili açıklamasında, “dost ve müttefik ülkelerden 3 tanesiyle de Deniz Topu Projesi ile ilgili sözleşme imzalama aşamasına geldik. ifadesini kullandı.
Title
Milli Deniz Topu 76-62 mm özellikleriMenzil: 16 km (standart mühimmat ile), 20 km (artırılmış menzilli mühimmat ile)Namlu Çapı: 76mmNamlu Uzunluğu: 4.700mmNamlu Soğutması: Su Soğutma Sistemine sahipAtım Hızı: Azami 80 atışdkMühimmatsız Ağırlık: 7.500kgDrisa Limiti: 360° (Slip Ring ile)İrtifa Limiti: -15°+85°Güç Gereksinimi: 440V, 3 Faz, 60Hz, 115V, 2 Faz, 60HzOperasyon: Hava savunma harbi, su üstü harbi, kara bombardımanı
Title
Title
Title
Title
Title
Milli Savunma Bakanlığı paylaştı: Dakikada 80 atış yapan Milli Deniz Topu
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), dakikada 80 atış yapan Milli Deniz Topu'nun görüntüsünü ilk kez paylaştı. Gemi üzerine yerleştirilecek Milli Deniz Topu'nun Mavi Vatan'ın korunmasında önemli bir güç olması bekleniyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.