Teknoloji Facebooka uyarı Türkiyenin verisi Türkiyede kalacak

Facebook’a uyarı: Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, Facebook ve diğer sosyal medya platformlarının Türkiye kurallarına uyması gerektiğini belirterek, "Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalacak" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiye'de yaklaşık 43 milyon Facebook kullanıcısı bulunuyor.
Türkiye'de yaklaşık 43 milyon Facebook kullanıcısı bulunuyor.

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet'in açıkladığı 2018 yılı verilerine göre Türkiye'de Facebook kullanıcısı 43 milyon, Instagram 37 milyon ve Twitter ile Snapchat'in ise 9'ar milyon kullanıcısı bulunuyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, sosyal medya hizmetleri veren şirketlere ilişkin önemli bir açıklamada bulundu.

Sayan, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada "Facebook ve diğer şebekeler üstü operatörlerin dijital hizmetlerini sunabilmesinin hizmetin sunulduğu ülke kurallarına uyarak ve ilgili kurumlarıyla işbirliği yaparak mümkün olduğunu her platformda en üst düzeyde dile getiriyoruz. Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalacak" ifadelerini kullandı.

Dünyada önemli bir yere sahibiz

Türkiye sosyal medya kullanımında dünya üzerinde önemli bir yere sahip iken, Facebook bazında dünya genelinde 9'uncu sırada yer alıyor. Twitter'da ise 8,8 milyon kullanıcısı olan Türkiye, dünya genelinde 5'inci sırada görülürken, Linkedin'de 6,9 milyon kullanıcı sayısıyla 15, Snapchat'te ise 8.5 milyon kullanıcı sayısıyla 10'uncu sırada bulunuyor.

Tüm sosyal medya kullanıcı sayısı açıklandı
TEKNOLOJİ
Tüm sosyal medya kullanıcı sayısı açıklandı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.