|

Flappy Bird Geri mi Dönüyor?

Son haftalarda tüm dünyayı kendine bağımlı hale getiren Flappy Bird'ün yapımcısı Dong Nguyen, oyunu uygulama marketlerinde tekrar yayınlamayı düşünüyor.

Shiftdelete
00:00 - 12/03/2014 Çarşamba
Güncelleme: 10:56 - 12/03/2014 Çarşamba
Yeni Şafak
Flappy Bird Geri mi Dönüyor?
Flappy Bird Geri mi Dönüyor?

Geçtiğimiz günlerde yayından kaldırılması ile olay olan efsane oyun Flappy Bird, uygulama marketlerine geri dönebilir. Özellikle iOS işletim sistemi ile çalışan cihazlara oyunun jailbreak dışında hiç bir yöntem ile indirilememesi kullanıcıların sinirini bozuyordu.

Rolling Stone isimli dergi ile röportaj yapan Dong Nguyen, oyunu tekrar yayınlayacak mısınız? sorusuna " Bu aralar düşünüyorum, özellikle iPhone kullanıcıları yayınlamamı çok istiyor" şeklinde cevap verdi. Röportaj ile birlikte umutları tekrar yeşeren Flappy Bird severlerden gelen ilk tepkiler olumlu yönde.

Kısa Sürede 50 Milyona Ulaştı

Çok basit grafiklere sahip olan oyun çok kısa sürede 50 milyonun üzerinde indirilme sayısına ulaşmıştı. Oyunun bu kadar kullanıcısı varken niçin yayından kaldırıldığı hakkında sorulan sorulara "Oyun beni sinir ediyor o yüzden kaldırdım" şeklinde cevap veren Dong Nguyen'in aslında Nintendo'nun dava açmasından korkması üzerine oyunu kaldırdığı düşünülüyor.

10 yıl önce