|

Ford akıllı beşik teknolojisi geliştirdi

Amerikan otomobil devi Ford’un İspanya fabrikası çalışanları ve ‘Espada y Santa Cruz’ tasarım şirketi ortak olarak Max Motor Dreams adını verdikleri akıllı beşik tasarladılar. Akıllı beşik, arabada rahatça uykuya dalabilen çocukları ev ortamındayken arabadaymış gibi hissettiriyor.

Yeni Şafak
14:02 - 10/04/2017 Pazartesi
Güncelleme: 17:22 - 10/04/2017 Pazartesi
Yeni Şafak
Max Motor Dreams adı verilen akıllı beşik, C-Max ve B-Max modelleri için üretilecek.
Max Motor Dreams adı verilen akıllı beşik, C-Max ve B-Max modelleri için üretilecek.

Günümüzde, bazı ebeveynlerin bebeklerini kolayca uyutabilmek için arabayla yolculuğa çıkması ve bu yolculuk esnasına çocuklarına uyutması durumu sıkça karşımıza çıkıyor.

Bu bağlamda, Ford İspanya yetkilileri ve ‘Espada y Santa Cruz’ tasarım şirketinin ortak çalışması sonucu geliştirilen akıllı beşik, otomobilin sesini taklit ediyor, yol titreşimi sağlıyor ve trafik ışıklarının yansımasını canlandırıyor.

Bebeklerinin uyuması için gece yola çıkmak zorunda kalabilen ebeveynler için tasarlanan beşik, sürüş esnasında oluşan motor sesi, ışık ve ambiyans gibi birçok bileşeni bünyesinde barındırarak çocuklara otomobilde seyahat halindeymiş hissini başarıyla veriyor.

Akıllı cihazlar üzerinden geliştirilen uygulama vasıtasıyla kontrol edilebilen akıllı beşiğe Max Motor Dreams adı verildi. Max Motor Dreams, hafıza özelliği sayesinde kullanıcıların sürüş tarzını ve rotalarını kaydederek o yoldaymış gibi hissettiriyor.

Bebeğin daha önce uyuduğu rotadaymış gibi hissettiren teknoloji yeni nesil C-Max ve S-Max’in tanıtımı kapsamında çekiliş yoluyla hediye edilecek.


#Ford
#Akıllı beşik
#Max Motor Dreams
7 yıl önce