Teknoloji iOS 15 güncellemesinin yayınlanacağı tarih açıklandı

iOS 15 güncellemesinin yayınlanacağı tarih açıklandı

Apple, iPhone'lar için en yeni mobil işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Gerek tasarım gerekse özellik kısmında bir dizi yenilikle gelen iOS 15'in çıkış tarihi 20 Eylül olarak açıklandı. Kullanıcılar saat 20:00 itibariyle mobil işletim sistemini indirebilecekler.

Abone Ol Google News
Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
iOS 15 güncellemesinin yayınlanacağı tarih açıklandı
iOS 15

Apple, dün akşam saatlerinde internet üzerinden gerçekleştirilen etkinlikle birlikte yeni ürünlerini tanıttı. Bunlar arasında ilk sırada yeni iPad, yeni iPad mini, Apple Watch Series 7 ve iPhone 13 ailesi yer alıyor.

Tüm bunlara ek olarak merak edilen iOS 15 güncellemesiyle alakalı çıkış tarihi 20 Eylül olarak açıklandı. Saat 20:00'den itibaren iPhone'lar için bu güncelleme sunulmaya başlanacak.

iOS 15 güncellemesi hem tasarım hem de özellik kapsamında bir dizi yenilik getiriyor.

iOS 15 güncellemesi hangi cihazlara gelecek?

 • iPhone SE
  iPhone SE 2
  iPhone 6s
  iPhone 6s Plus
  iPhone 7
  iPhone 7 Plus
  iPhone 8
  iPhone 8 Plus
  iPhone X
  iPhone XR
  iPhone Xs
  iPhone Xs Max
  iPhone 11
  iPhone 11 Pro
  iPhone 11 Pro Max
  iPhone 12
  iPhone 12 mini
  iPhone 12 Pro
  iPhone 12 Pro Max

iPhone'lar için iOS 14.8 güncellemesi yayınlandı
TEKNOLOJİ
iPhone'lar için iOS 14.8 güncellemesi yayınlandı

Bu arada Apple iOS 15 ile birlikte Uygulama Takibi Şeffaflığı'nı bir adım daha öteye götürüyor. Şirket artık kendi uygulamalarında da reklam takibi için izin istemeye başlıyor.

 • Uygulama Takibi Şeffaflığı nedir?

  Uygulama Takibi Şeffaflığı, bir uygulamanın reklam sunma veya veri simsarlarıyla paylaşım amacıyla başka şirket uygulamalarını ve web sitelerindeki eylemlerinizi takip edip edemeyeceğini seçmenizi sağlar.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.