Teknoloji Playstation 4ü tartarak satın almak isteyince hapse girdi

Playstation 4'ü tartarak satın almak isteyince hapse girdi

Playstation 4'ü meyve reyonunda tartarak 10 Euro'ya satın alan adam hapis cezasına çarptırıldı. Normal fiyatı 349 Euro olan Playstation 4'ün etiketini değiştiren adam aynı şeyi ikinci defa yapmak istediğinde yakalandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Playstation 4 ilk olarak 2013 yılında satışa sunulmuştu.
Playstation 4 ilk olarak 2013 yılında satışa sunulmuştu.

Fransa’nın Nice şehrinde 19 yaşındaki bir genç, Playstation 4’ün etiketini meyve raflarındaki bir ürünle değiştirdiği için hapis cezası aldı. Fransız basınında Playstation meyve soygunu olarak anılan olay büyük yankı buldu.

Eylül 2018 de geçen olayda 19 yaşındaki Adel isimli genç adam, süpermarkete girerek Playstation 4’ü meyve reyonunda tartıya koydu. Oyun konsoluna 3kg’lık bir meyve etiketi yapıştırarak ödeme yapmaya çalıştı.

Fransa’da 349 Euro’ya satılması gereken PS4’e sadece 10 Euro ödemiş oldu. Playstation 4’ün 10 Euro gibi bir rakama satılması market yetkililerinin dikkatini çekti. Genç adam kısmen açılmış olan PS 4’ü tren bileti almak için 100 Euro’ya sattı.

Ertesi gün tekrar Playstation 4’ü tartarak satın almaya çalışan Adel, polis tarafından yakalandı. Geçtiğimiz hafta Fransa’da düzenlenen mahkeme sonucu genç adama 4 ay hapis cezası verildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.